Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   E-myto na drogach od 1 lipca

Finanse

rss

E-myto na drogach od 1 lipca

2011.06.10//  D. Pęgiel
Magdalena Jaworska, wicedyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, poinformowała sejmową komisję infrastruktury, iż na koncie systemu e-myto, czyli elektronicznego systemu poboru opłat za przejazdy autostradami i drogami krajowymi, znajdują się już 2 mln złotych - donosi PAP na łamach portalu Dziennik.pl.
ciężarówki, tir, kobiety
ciężarówki, tir, kobiety Od 1 lipca kierowców samochodów ciężarowych będzie obowiązywać e-myto
ciężarówki, tir, kobiety

Środki te to przedpłaty elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd autobusów i samochodów ciężarowych o ładowności powyżej 3,5 t po autostradach, drogach ekspresowych i krajowych. E-myto zacznie działać od początku przyszłego miesiąca. Jak na razie zarejestrowano w nim 45 tys. pojazdów, z który 30 tys otrzymało urządzenie do systemu, a pozostałe czekają na ich wydanie. GDDKiA zapewnia, że jest przygotowana na przekazanie w najbliższych trzech tygodniach 300 tys. takich urządzeń.

Kierowcy mają możliwość płacenia za przejazd w systemie przedpłat lub za sprawą opłat za przejechane w danym okresie kilometry. Przedstawicielka GDDKiA twierdzi, że system bramownic, których zadaniem będzie rejestracja ruchu pojazdów, został dostosowany do infrastruktury drogowej. Łącznie jest ich ponad 100, z czego najwięcej zainstalowano na Śląsku - ze względu na sieć dróg.

Posłowie obawiali się, że kierowcy będą próbowali ominąć urządzenia. Jaworska oświadczyła jednak, iż są one dobrze ustawione, a ponadto po drogach w całym kraju będą poruszać się 94 specjalne samochody, które są w stanie odczytać, czy dane auto ominęło bramownicę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dziennik.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
E-myto na drogach od 1 lipca

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   E-myto na drogach od 1 lipca