Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   E-myto na drogach od 1 lipca

Finanse

rss

E-myto na drogach od 1 lipca

2011.06.10//  D. Pęgiel
Magdalena Jaworska, wicedyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, poinformowała sejmową komisję infrastruktury, iż na koncie systemu e-myto, czyli elektronicznego systemu poboru opłat za przejazdy autostradami i drogami krajowymi, znajdują się już 2 mln złotych - donosi PAP na łamach portalu Dziennik.pl.
ciężarówki, tir, kobiety
ciężarówki, tir, kobiety Od 1 lipca kierowców samochodów ciężarowych będzie obowiązywać e-myto
ciężarówki, tir, kobiety

Środki te to przedpłaty elektronicznego systemu poboru opłat za przejazd autobusów i samochodów ciężarowych o ładowności powyżej 3,5 t po autostradach, drogach ekspresowych i krajowych. E-myto zacznie działać od początku przyszłego miesiąca. Jak na razie zarejestrowano w nim 45 tys. pojazdów, z który 30 tys otrzymało urządzenie do systemu, a pozostałe czekają na ich wydanie. GDDKiA zapewnia, że jest przygotowana na przekazanie w najbliższych trzech tygodniach 300 tys. takich urządzeń.

Kierowcy mają możliwość płacenia za przejazd w systemie przedpłat lub za sprawą opłat za przejechane w danym okresie kilometry. Przedstawicielka GDDKiA twierdzi, że system bramownic, których zadaniem będzie rejestracja ruchu pojazdów, został dostosowany do infrastruktury drogowej. Łącznie jest ich ponad 100, z czego najwięcej zainstalowano na Śląsku - ze względu na sieć dróg.

Posłowie obawiali się, że kierowcy będą próbowali ominąć urządzenia. Jaworska oświadczyła jednak, iż są one dobrze ustawione, a ponadto po drogach w całym kraju będą poruszać się 94 specjalne samochody, które są w stanie odczytać, czy dane auto ominęło bramownicę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: dziennik.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
E-myto na drogach od 1 lipca

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   E-myto na drogach od 1 lipca