Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Afera hazardowa - legalny hazard tylko w kasynach?

Finanse

rss

Afera hazardowa - legalny hazard tylko w kasynach?

2009.10.29//  J. Doe
Prace nad nową ustawą o grach losowych i zakładach wzajemnych nabrały zawrotnego tempa po ujawnieniu tzw. afery hazardowej. Rząd podjął decyzję w kwestii głównych założeń ustawy, która ma zacząć obowiązywać już od 1 stycznia 2010 roku.
Afera hazardowa Automaty do gier mogą...
Afera hazardowa ...zniknąć z barów, stacji benzynowych,
Afera hazardowa centrów handlowych

Rządowy projekt przewiduje drastyczne zaostrzenie dotychczasowych przepisów poprzez m.in. delegalizację gier na automatach w barach, centrach handlowych, na stacjach benzynowych. Wprowadzenie tych zmian oznaczało będzie, że legalny hazard w Polsce ograniczony zostanie wyłącznie do kasyn, na prowadzenie których trzeba uzyskać koncesję.

W przeciągu najbliższych 5 lat hazard uprawiany poza kasynami miałby całkowicie zniknąć. Tyle potrwa proces wygasania dotychczasowych zezwoleń, udzielonych w ubiegłych latach na automaty do gier. Rząd chce w tym czasie podnieść podatki od gier hazardowych – od jednego automatu byłaby to podwyżka ze 180 euro miesięcznie do ok. 480 euro. Podwyżka podatków objęłaby także gry w kasynach, zakłady wzajemne, a nawet turniejowe gry w pokera, które dotychczas w ogóle nie były objęte opodatkowaniem.

Afera hazardowa Legalny hazard tylko w kasynach?
W założeniach do nowej ustawy hazardowej jest również mowa o wprowadzeniu zakazu gier hazardowych w Internecie, w tym zakazu prowadzenia zakładów bukmacherskich w sieci. Nie będzie można także reklamować hazardu. W ten sposób państwo chce wprowadzić ścisłą reglamentację branży hazardowej, by móc skuteczniej kontrolować proces ściągania należnych podatków od zysków z tego tytułu. Chodzi także o zahamowanie negatywnych skutków społecznych, takich jak rozwój uzależnień od gier hazardowych, zwłaszcza pośród osób młodocianych.Właściciele biznesów związanych z hazardem już zapowiedzieli, że zrobią wszystko, aby nie dopuścić do realizacji planów rządu. Jeśli nie uda im się to na etapie trwającego procesu legislacyjnego, zamierzają skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.
Przeczytaj także: Ozłocone Ferrari 599 GTB »Zapowiadany projekt ustawy powinien być gotowy najpóźniej w połowie listopada. Tylko, czy ustawodawcy wystarczy czasu na jego uchwalenie i opublikowanie w Dzienniku Ustaw, tak by wszystkie postulowane zapisy mogły obowiązywać z początkiem nowego roku? Dla niezorientowanych dodajmy, że zmiany dotyczące wysokości podatków, żeby mogły wejść w życie od 1 stycznia, powinny zostać opublikowane w Dzienniku Ustaw przed 30 listopada bieżącego roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Afera hazardowa - legalny hazard tylko w kasynach?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Afera hazardowa - legalny hazard tylko w kasynach?