Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Carlsberg inwestuje w Polsce

Firma

rss

Carlsberg inwestuje w Polsce

2013.03.10//  D. Pęgiel
Carlsberg zapowiedział ogromne inwestycje w naszym kraju. Duński koncern zamierza wydać 187 milionów złotych na modernizację browaru w Sierpcu. Nowa linia ma być gotowa do produkcji w połowie 2014 roku - poinformował dziennik "Rzeczpospolita".

Z zapowiedzi przedstawiciela koncernu Carlsberg wynika, że nowa linia będzie gotowa do produkcji w połowie przyszłego roku, a pełne moce produkcyjne osiągnie już po kilku miesiącach. Producent piwa nie tylko rozbudowuje zakład, ale również zwiększa zatrudnienie w Browarze Kasztelan.
Carlsberg zapowiedział ogromne inwestycje w Polsce Carlsberg...
Carlsberg zapowiedział ogromne inwestycje w Polsce ...zapowiedział ogromne inwestycje...
Carlsberg zapowiedział ogromne inwestycje w Polsce ...w Polsce

Dodatkowo jeszcze w tym miesiącu ruszy linia do butelkowania piwa w browarze Okocim w Brzesku. Inwestycja ta kosztowała 600 milionów złotych. Komentatorzy podkreślają, że Carlsberg zmuszony jest do modernizacji swoich zakładów, gdyż osiągnęły one już maksimum mocy produkcyjnej - 7 milionów hektolitrów. Po wprowadzeniu wszystkich przewidzianych zmian limit wzrośnie do 8,5 miliona hektolitrów.

Obecnie udziały duńskiego koncernu w polskim rynku oceniane są na 18%. Carlsberg zamierza podnieść sprzedaż przynajmniej do poziomu 20%. W poprzednim roku sprzedał on o 15% więcej piwa niż w 2011 roku. Ponadto piwo spod marki Carlsberg zanotowało o 21% lepszy wynik; natomiast sprzedaż Kasztelana podskoczyła o 31%, a Harnasia o 13%. Zdaniem komentatorów lepsze wyniki sprzedaży to najprawdopodobniej rezultat sponsorowania rozgrywek Euro 2012.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Carlsberg inwestuje w Polsce

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Carlsberg inwestuje w Polsce