Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Polacy piją więcej wina niż Rosjanie

Finanse

rss

Polacy piją więcej wina niż Rosjanie

2013.04.28//  P. Rączka
Jak wynika z opublikowanego właśnie raportu Conseil Interprofessionnel du Vin de Bordeaux - zrzeszenia producentów i eksporterów win bordoskich, Polska znalazła się na 15. miejscu na świecie pod względem ilości zakupionych win w 2012 r. W Europie wyprzedziliśmy m.in. Włochów, Hiszpanów, Szwedów czy Austriaków, a nawet Rosjan. Co ciekawe nasz kraj w ogóle nie jest kojarzony z winem - nie produkujemy go na masową skalę i do niedawna piliśmy w niewielkiej ilości.
Polacy piją więcej wina niż Rosjanie
Polacy piją więcej wina niż Rosjanie
Polacy piją więcej wina niż Rosjanie

W ciągu 2012 r. kupiliśmy w Bordeaux 17 tys. hektolitrów win bordoskich. Rosjanie w tym samym czasie wypili go 14 tys. hektolitrów. O miejscu na podium możemy zapomnieć na długie lata. Chiny w ciągu roku spożywają 535 tys. hektolitrów, a Niemcy 255 tys. hektolitrów. Mimo wszystko spożycie wina w naszym kraju ciągle rośnie. Przeciętny Polak wypił w ubiegłym roku około 3,1 l wina.
Polacy piją więcej wina niż Rosjanie
Polacy piją więcej wina niż Rosjanie
Polacy piją więcej wina niż Rosjanie

- Wraz z bogaceniem się polskiego społeczeństwa można się spodziewać dalszego wzrostu spożycia wina w Polsce. Ważne jest również to, że podróżujemy po świecie i zmieniamy nasze przyzwyczajenia kulinarne. Różnica w spożyciu wina między nami a mieszkańcami tzw. Starej Unii będzie się więc systematycznie zmniejszać – mówi Paweł Morozowicz, Zarządzający Portfelami Alkoholi Inwestycyjnych w Wealth Solutions.

Polska jest jednym z liderów w Europie, jeśli chodzi o inwestycje w produkowane tam wina. Rok temu zainwestowaliśmy 130 mln zł, a średnia stopa wzrostu po pięciu latach to 114 proc. Zysk z takiej inwestycji nie podlega opodatkowaniu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Polacy piją więcej wina niż Rosjanie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Polacy piją więcej wina niż Rosjanie