Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Czas na inwestycje w wino

Finanse

rss

Czas na inwestycje w wino

2013.02.05//  D. Pęgiel
Rynek win wraca do wzrostów po trudnym 2012 roku. Rośnie popyt na tego typu trunki, a za nim zaczynają podążać ceny – informuje portal ekonomia24.pl, który powołuje się na firmę Wealth Solutions, lidera polskiego rynku inwestycji w wino.
Przeczytaj także: Chińczycy celują w dobra luksusowe »Z informacji przekazanych przez Wealth Solutions wynika, że po półrocznym wyciszeniu, w czasie którego notowania wszystkich indeksów londyńskiej giełdy wina Liv-ex nie uległy znacznym zmianą, w połowie listopada ceny znów zaczęły wzrastać. Komentatorzy zaznaczają, iż trend nadal się utrzymuje, co może oznaczać powrót do stałych wzrostów.
Wino inwestycje Zdaniem specjalistów...
Wino inwestycje ...to dobry moment na zakup win...
Wino inwestycje ...w celach inwestycyjnych

Zdaniem specjalistów o wzroście popytu na wino w ostatnim czasie może świadczyć także fakt, że w grudniu brokerzy winni zdołali po raz pierwszy wypełnić plany sprzedażowe w 2012 roku. Komentatorzy zwracają uwagę na wysoki poziom popytu ze strony azjatyckich konsumentów. Według nich to dobry znak przed Chińskim Nowym Rokiem, który przypada na 10 lutego. Wówczas bogaci mieszkańcy Państwa Środka zwyczajowo obdarowywują się najlepszymi bordoskimi winami.

- Gwałtowny wzrost popytu przed Chińskim Nowym Rokiem zawsze jest dobrym wskaźnikiem kondycji rynku, choć najbardziej wymowny będzie miesiąc następujący po nim. W tym roku wzrost popytu na najlepsze wina jest tak silny, jak zawsze i nie zdarzyło się jeszcze, żebym po przyjściu rano do pracy nie miała zapytań z naszego biura w Hong Kongu dotyczących tzw. "pierwszych win" – przyznała Kate Janecek z Justerini & Brooks, firmy pośredniczącej w obrocie winem od 1749 roku.

Zdaniem Pawła Morozowicza, zarządzającego portfelami alkoholi inwestycyjnych w Wealth Solutions, to dobry moment na zakup win w celach inwestycyjnych, gdyż może to być początek kolejnej fali wzrostów. Podobna sytuacja miała miejsce w 2009 roku, wówczas rozpoczęła się 2,5-letia hossa. Według niego w najbliższych latach warto zainwestować w wina Bordeaux z 2009 i 2010 rocznika. Posiadają one bowiem największy potencjał wzrostu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: ekonomia.24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czas na inwestycje w wino

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Czas na inwestycje w wino