Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?

Firma

rss

Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?

2021.04.21//  P. Potocki

Korzystanie z usług w ramach outsourcingu kadr i płac cieszy się coraz większą popularnością. Takie rozwiązanie może być bowiem bardzo opłacalne z punktu widzenia przedsiębiorców. Warto więc wiedzieć, na czym polega i jakie są jego największe zalety.


Jak działa outsourcing kadr i płac?

Każda firma zatrudniająca pracowników musi odpowiednio zadbać o właściwą obsługę kadrowo-płacową. Jednym z rozwiązań jest wówczas stworzenie oddzielnego działu w przedsiębiorstwie, który zajmuje się wyłącznie tymi sprawami. Coraz chętniej wykorzystywaną alternatywą staje się jednak outsourcing kadr i płac. Takie rozwiązanie polega na przekazaniu obowiązków z obszaru tzw. twardego HR-u specjalistycznej firmie zewnętrznej. Zadaniem jej pracowników jest zadbanie o takie kwestie, jak m.in. naliczanie płac, rozliczanie czasu pracy, prowadzenie akt osobowych, przygotowywanie deklaracji do ZUS-u czy urzędu skarbowego, sporządzanie różnego typu dokumentów kadrowo-płacowych, ustalanie prawa do urlopu, odpraw i ekwiwalentów czy tworzenie raportów na życzenie klienta. Współpraca z takim podmiotem może być bardzo opłacalna dla przedsiębiorcy.
Jakie zalety ma outsourcing kadr i płac?

Przekazanie obsługi kadrowo-płacowej zewnętrznej firmie może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim stanowi duże odciążenie dla właściciela danego podmiotu i wiąże się z oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Dbając o zagadnienia dotyczące twardego HR-u we własnym zakresie, przedsiębiorca musi ponieść dodatkowe koszty związane ze stworzeniem nowego stanowiska pracy, zatrudnieniem pracownika, wdrożeniem go z życie przedsiębiorstwa oraz utrzymaniem jego posady. Podjęcie współpracy z firmą outsourcingową pozwala mu z kolei skupić się na jego podstawowym obszarze działalności, bez konieczności martwienia się o kwestie kadrowo-płacowe. Cena takich usług w dłuższej perspektywie czasu może być o wiele niższa niż zatrudnienie pracownika, a tym bardziej stworzenie całego działu w swoim przedsiębiorstwie.

Outsourcing stanowi też gwarancję poprawności i bezpieczeństwa przeprowadzanych procesów kadrowo-płacowych. Pracownicy zatrudnieni w tego typu firmach są bowiem doświadczonymi i odpowiednio wykwalifikowanymi specjalistami, którzy pozostają na bieżąco z przepisami prawa pracy czy prawa podatkowego. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że wszelkie rozliczenia są przeprowadzane w poprawny sposób, a dokumenty są zgodne z obowiązującymi wymogami. Nie musi więc obawiać się ewentualnych przykrych konsekwencji prawnych związanych z popełnieniem błędu. Ponadto firmy outsourcingowe zapewniają pełne bezpieczeństwo danych. Skorzystanie z usług sprawdzonego przedsiębiorstwa outsourcingowego daje gwarancję, że żadne poufne informacje nie zostaną ujawnione.

Dobre firmy outsourcingowe pozwalają też na bardzo sprawne i wygodne zarządzanie dokumentacją kadrowo-płacową. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań i sprawdzonych technologii, przedsiębiorca otrzymuje pełne wsparcie zgodne z jego bieżącymi potrzebami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?
 / 
Komentarze do: Czy warto zdecydować się na...
Roberto pisze:

U nas w firmie outsourcing jest w kilku działach. Szefostwo sobie chwali bo spadły koszty a jakość trzeba przyznać wzrosła. Gorzej z pracownikami z tych działów z których sporo osób musiało odejść. Tylko część z nich trafiła do innych działów. Dobrze chociaż, że wszystko dzieje się w Polsce - tutaj na szczęście język polski jest często barierą nie do przejścia przy przenoszeniu usług gdzieś do Indii :)

 / 
Komentarze do: Czy warto zdecydować się na...
Geronimo pisze:

A propos outsoursingu i delegowania na zewnątrz to podobno w USA są już McDonaldy w których w punktach drive-thru obsługują zamówienia osoby bedące w Indiach :))

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?