Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?

Firma

rss

Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?

2021.04.21//  P. Potocki

Korzystanie z usług w ramach outsourcingu kadr i płac cieszy się coraz większą popularnością. Takie rozwiązanie może być bowiem bardzo opłacalne z punktu widzenia przedsiębiorców. Warto więc wiedzieć, na czym polega i jakie są jego największe zalety.


Jak działa outsourcing kadr i płac?

Każda firma zatrudniająca pracowników musi odpowiednio zadbać o właściwą obsługę kadrowo-płacową. Jednym z rozwiązań jest wówczas stworzenie oddzielnego działu w przedsiębiorstwie, który zajmuje się wyłącznie tymi sprawami. Coraz chętniej wykorzystywaną alternatywą staje się jednak outsourcing kadr i płac. Takie rozwiązanie polega na przekazaniu obowiązków z obszaru tzw. twardego HR-u specjalistycznej firmie zewnętrznej. Zadaniem jej pracowników jest zadbanie o takie kwestie, jak m.in. naliczanie płac, rozliczanie czasu pracy, prowadzenie akt osobowych, przygotowywanie deklaracji do ZUS-u czy urzędu skarbowego, sporządzanie różnego typu dokumentów kadrowo-płacowych, ustalanie prawa do urlopu, odpraw i ekwiwalentów czy tworzenie raportów na życzenie klienta. Współpraca z takim podmiotem może być bardzo opłacalna dla przedsiębiorcy.
Jakie zalety ma outsourcing kadr i płac?

Przekazanie obsługi kadrowo-płacowej zewnętrznej firmie może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim stanowi duże odciążenie dla właściciela danego podmiotu i wiąże się z oszczędnością czasu oraz pieniędzy. Dbając o zagadnienia dotyczące twardego HR-u we własnym zakresie, przedsiębiorca musi ponieść dodatkowe koszty związane ze stworzeniem nowego stanowiska pracy, zatrudnieniem pracownika, wdrożeniem go z życie przedsiębiorstwa oraz utrzymaniem jego posady. Podjęcie współpracy z firmą outsourcingową pozwala mu z kolei skupić się na jego podstawowym obszarze działalności, bez konieczności martwienia się o kwestie kadrowo-płacowe. Cena takich usług w dłuższej perspektywie czasu może być o wiele niższa niż zatrudnienie pracownika, a tym bardziej stworzenie całego działu w swoim przedsiębiorstwie.

Outsourcing stanowi też gwarancję poprawności i bezpieczeństwa przeprowadzanych procesów kadrowo-płacowych. Pracownicy zatrudnieni w tego typu firmach są bowiem doświadczonymi i odpowiednio wykwalifikowanymi specjalistami, którzy pozostają na bieżąco z przepisami prawa pracy czy prawa podatkowego. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że wszelkie rozliczenia są przeprowadzane w poprawny sposób, a dokumenty są zgodne z obowiązującymi wymogami. Nie musi więc obawiać się ewentualnych przykrych konsekwencji prawnych związanych z popełnieniem błędu. Ponadto firmy outsourcingowe zapewniają pełne bezpieczeństwo danych. Skorzystanie z usług sprawdzonego przedsiębiorstwa outsourcingowego daje gwarancję, że żadne poufne informacje nie zostaną ujawnione.

Dobre firmy outsourcingowe pozwalają też na bardzo sprawne i wygodne zarządzanie dokumentacją kadrowo-płacową. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań i sprawdzonych technologii, przedsiębiorca otrzymuje pełne wsparcie zgodne z jego bieżącymi potrzebami.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?
 / 
Komentarze do: Czy warto zdecydować się na...
Roberto pisze:

U nas w firmie outsourcing jest w kilku działach. Szefostwo sobie chwali bo spadły koszty a jakość trzeba przyznać wzrosła. Gorzej z pracownikami z tych działów z których sporo osób musiało odejść. Tylko część z nich trafiła do innych działów. Dobrze chociaż, że wszystko dzieje się w Polsce - tutaj na szczęście język polski jest często barierą nie do przejścia przy przenoszeniu usług gdzieś do Indii :)

 / 
Komentarze do: Czy warto zdecydować się na...
Geronimo pisze:

A propos outsoursingu i delegowania na zewnątrz to podobno w USA są już McDonaldy w których w punktach drive-thru obsługują zamówienia osoby bedące w Indiach :))

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Czy warto zdecydować się na outsourcing kadr i płac?