Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?

Finanse

rss

Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?

2018.06.26//  P. Potocki
Branża pożyczek pozabankowych dynamicznie się rozwija – z roku na rok na rynku pojawiają się kolejne firmy oferujące szybkie pożyczki przez internet. Zanim złożysz wniosek o pierwszą, darmową pożyczkę, sprawdź wiarygodność wybranego pożyczkodawcy. Podpowiadamy, jak to zrobić w 4 krokach.

Krok pierwszy – obecność firmy w branżowych rankingach
Duże zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi sprawia, że w sieci nie brakuje zestawień chwilówek. Skorzystanie z rankingu pozwala szybko znaleźć najkorzystniejszą ofertę, a dodatkowo jest wyznacznikiem tego, czy firma faktycznie jest rzetelnym pożyczkodawcą. Żaden branżowy portal publikujący zestawienie pożyczek pozabankowych nie dopuści do tego, aby znalazły się w nim firmy, które nie działają w sposób legalny i uczciwy.

Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?
Dobrze sporządzone rankingi pożyczek pozabankowych przez internet także łatwo rozpoznać. Wyróżniają się one tym, że obok minimalnej i maksymalnej kwoty pożyczki, podają również inne wymagania, np. dotyczące wieku klienta.

Krok drugi – czy firma jest członkiem PZIP?

PZIP, czyli Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, zrzesza firmy mające w ofercie pożyczki pozabankowe przez internet. Aby firma zasiliła grono członków PZIP, musi spełnić szereg kryteriów, np.: działać w formie spółki prawa handlowego, udzielać pożyczek z własnych środków i przestrzegać przepisów o ochronie danych osobowych. Znaczenie ma także ilość reklamacji konsumenckich oraz to, czy firma była w przyszłości wpisana na listę ostrzeżeń prowadzoną przez KNF.

Jeżeli interesują Cię pożyczki pozabankowe w Vivus, to możesz mieć pewność, że po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze zostaną przelane na Twój rachunek bankowy. Firma Vivus.pl jest członkiem PZIP, bo spełnia wszystkie wymagania stawiane rzetelnemu pożyczkodawcy.

Krok trzeci – jasne zasady udzielania pożyczek
Przeglądając dostępne pożyczki pozabankowe przez internet, powinieneś wiedzieć, ile zapłacisz tytułem prowizji, ile tytułem odsetek. Uczciwa firma pożyczkowa nie ma nic do ukrycia i dlatego informuje klientów o wszystkich kosztach, podając RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Solidny pożyczkodawca pozwoli Ci też skorzystać z popularnego suwaka, za pomocą którego szybko określisz wysokość pożyczki i sprawdzisz jej koszt.

Przed złożeniem wniosku powinieneś też zapoznać się z treścią umowy. Znajdziesz w niej m.in. informacje o kosztach, jakie zostaną doliczone do Twojego rachunku, jeżeli nie spłacisz pożyczki pozabankowej w terminie. Sprawdź, czy pożyczkodawca publikuje na swojej stronie internetowej wzór umowy, pozwalając tym samym zapoznać się osobom zainteresowanym z jego treścią.

Krok czwarty – kontakt z firmą pożyczkową i opinie o niej
Jedynie największe firmy pożyczkowe, które mają w ofercie prywatne pożyczki pozabankowe, mogą sobie pozwolić na utrzymanie np. infolinii. Jeżeli chcesz skorzystać z prywatnej pożyczki pozabankowej, sprawdź, czy firma podaje na swojej stronie internetowej numer telefonu lub adres mailowy. Gdybyś miał pytania, będziesz mógł szybko uzyskać odpowiedzi – wystarczy, że skontaktujesz się z jej pracownikami.

Zwróć uwagę, czy poza numerem telefonu, firma podaje także numery REGON, NIP i KRS oraz wysokość kapitału zakładowego. Również adres siedziby czy kontakt dla mediów uwierzytelniają firmę. Podanie tych informacji świadczy o tym, że działa ona na polskim rynku legalnie.

Wiele o firmie pożyczkowej mówią również opinie wystawione przez klientów. Jeżeli firma zebrała wiele negatywnych opinii, lepiej wykazać się ostrożnością. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy komentarze dotyczą pobierania opłat za rozpatrzenie wniosku o pożyczkę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Erupcja wulkanu na Białej WyspieWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?