Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?

Finanse

rss

Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?

2018.06.26//  P. Potocki
Branża pożyczek pozabankowych dynamicznie się rozwija – z roku na rok na rynku pojawiają się kolejne firmy oferujące szybkie pożyczki przez internet. Zanim złożysz wniosek o pierwszą, darmową pożyczkę, sprawdź wiarygodność wybranego pożyczkodawcy. Podpowiadamy, jak to zrobić w 4 krokach.

Krok pierwszy – obecność firmy w branżowych rankingach
Duże zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi sprawia, że w sieci nie brakuje zestawień chwilówek. Skorzystanie z rankingu pozwala szybko znaleźć najkorzystniejszą ofertę, a dodatkowo jest wyznacznikiem tego, czy firma faktycznie jest rzetelnym pożyczkodawcą. Żaden branżowy portal publikujący zestawienie pożyczek pozabankowych nie dopuści do tego, aby znalazły się w nim firmy, które nie działają w sposób legalny i uczciwy.

Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?
Dobrze sporządzone rankingi pożyczek pozabankowych przez internet także łatwo rozpoznać. Wyróżniają się one tym, że obok minimalnej i maksymalnej kwoty pożyczki, podają również inne wymagania, np. dotyczące wieku klienta.

Krok drugi – czy firma jest członkiem PZIP?

PZIP, czyli Polski Związek Instytucji Pożyczkowych, zrzesza firmy mające w ofercie pożyczki pozabankowe przez internet. Aby firma zasiliła grono członków PZIP, musi spełnić szereg kryteriów, np.: działać w formie spółki prawa handlowego, udzielać pożyczek z własnych środków i przestrzegać przepisów o ochronie danych osobowych. Znaczenie ma także ilość reklamacji konsumenckich oraz to, czy firma była w przyszłości wpisana na listę ostrzeżeń prowadzoną przez KNF.

Jeżeli interesują Cię pożyczki pozabankowe w Vivus, to możesz mieć pewność, że po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej, pieniądze zostaną przelane na Twój rachunek bankowy. Firma Vivus.pl jest członkiem PZIP, bo spełnia wszystkie wymagania stawiane rzetelnemu pożyczkodawcy.

Krok trzeci – jasne zasady udzielania pożyczek
Przeglądając dostępne pożyczki pozabankowe przez internet, powinieneś wiedzieć, ile zapłacisz tytułem prowizji, ile tytułem odsetek. Uczciwa firma pożyczkowa nie ma nic do ukrycia i dlatego informuje klientów o wszystkich kosztach, podając RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Solidny pożyczkodawca pozwoli Ci też skorzystać z popularnego suwaka, za pomocą którego szybko określisz wysokość pożyczki i sprawdzisz jej koszt.

Przed złożeniem wniosku powinieneś też zapoznać się z treścią umowy. Znajdziesz w niej m.in. informacje o kosztach, jakie zostaną doliczone do Twojego rachunku, jeżeli nie spłacisz pożyczki pozabankowej w terminie. Sprawdź, czy pożyczkodawca publikuje na swojej stronie internetowej wzór umowy, pozwalając tym samym zapoznać się osobom zainteresowanym z jego treścią.

Krok czwarty – kontakt z firmą pożyczkową i opinie o niej
Jedynie największe firmy pożyczkowe, które mają w ofercie prywatne pożyczki pozabankowe, mogą sobie pozwolić na utrzymanie np. infolinii. Jeżeli chcesz skorzystać z prywatnej pożyczki pozabankowej, sprawdź, czy firma podaje na swojej stronie internetowej numer telefonu lub adres mailowy. Gdybyś miał pytania, będziesz mógł szybko uzyskać odpowiedzi – wystarczy, że skontaktujesz się z jej pracownikami.

Zwróć uwagę, czy poza numerem telefonu, firma podaje także numery REGON, NIP i KRS oraz wysokość kapitału zakładowego. Również adres siedziby czy kontakt dla mediów uwierzytelniają firmę. Podanie tych informacji świadczy o tym, że działa ona na polskim rynku legalnie.

Wiele o firmie pożyczkowej mówią również opinie wystawione przez klientów. Jeżeli firma zebrała wiele negatywnych opinii, lepiej wykazać się ostrożnością. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy komentarze dotyczą pobierania opłat za rozpatrzenie wniosku o pożyczkę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?
 / 
Komentarze do: Jak sprawdzić wiarygodność...
Witold F. pisze:

Można też zweryfikować firmę przez wywiad gospodarczy, sam korzystam i polecam. Jak ktoś chce przeczytać czym jest wywiadownia weryfikująca kontrahentów to podsyłam definicje https://humint.pl/wywiad-gospodarczy-co-to-jest-i-na-czym-polega-wywiadownia-gospodarcza/

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak sprawdzić wiarygodność pożyczkodawcy pozabankowego?