Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Kupno mieszkania umożliwia ślub w Tadżykistanie

Prawo

rss

Kupno mieszkania umożliwia ślub w Tadżykistanie

2011.01.28//  D. Pęgiel
W myśl nowego kodeksu rodzinnego, przyjętego w tym tygodniu przez tadżycki parlament, cudzoziemiec, który zamierza poślubić Tadżyczkę, musi kupić mieszkanie i mieszkać w Tadżykistanie co najmniej przez miesiąc.

W ten sposób tadżyckie władze chcą walczyć z naruszaniem praw tamtejszych kobiet, które poślubiły cudzoziemców. Powodem takiego stanowiska rządzących jest wzrost liczby rozwodów i wynikające z tego konsekwencje dla byłych małżonek.
Małżeństwo
Małżeństwo Trzeba kupić mieszkanie, by poślubić Tadżyczkę
Małżeństwo

Z danych przedstawionych przez wiceministra sprawiedliwości Abudmanon Cholikow wynika, że w ciągu pięciu ostatnich lat zarejestrowano na 2700 rozwodów 600 rozwodów Tadżyczek zamężnych z cudzoziemcami.

W przeszłości większość cudzoziemców poślubiająca kobiety z Tadżykistanu pochodziła przeważnie z Afganistanu i Iranu. Aktualnie Tadżycki wychodzą za Turków, Europejczyków, Japończyków i Amerykanów
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: rferl.org; wyborcza.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Kupno mieszkania umożliwia ślub w Tadżykistanie

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Kupno mieszkania umożliwia ślub w Tadżykistanie