Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   MEN: wzrosną wynagrodzenia nauczycieli

Finanse

rss

MEN: wzrosną wynagrodzenia nauczycieli

2011.03.20//  D. Pęgiel
W projekcie nowelizacji rozporządzenia o minimalnych kwotach wynagrodzenia nauczycieli Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało, by od 1 września wynagrodzenie zasadnicze belfrów wzrosło od 143 do 196 zł brutto w zależności od stopnia awansu zawodowego i kwalifikacji. Projekt skierowano do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych. MEN opublikowało go w piątek na swojej stronie internetowej.
MEN obiecuje nauczycielom wzrost wynagrodzenia
MEN obiecuje nauczycielom wzrost wynagrodzenia MEN obiecuje nauczycielom wzrost wynagrodzenia
MEN obiecuje nauczycielom wzrost wynagrodzenia

W myśl proponowanych zmian minimalna płaca zasadnicza nauczycieli stażystów ma od września wynieść miesięcznie 2182 zł brutto, nauczycieli kontraktowych - 2246 zł brutto, mianowanych - 2550 zł brutto, a dyplomowanych - 2995 zł brutto. Tym samym płaca nauczycieli stażystów ma wzrosnąć o 143 zł brutto, kontraktowych o 147 zł brutto, mianowanych o 167 zł brutto, a dyplomowanych o 196 zł.

Na wynagrodzenie belfrów składa się wynagrodzenie zasadnicze i dodatki do niego. Po zsumowaniu dodatków i wynagrodzenia zasadniczego wychodzi tzw. średnie wynagrodzenie nauczycieli określone w ustawie Karta Nauczyciela. Zdaniem związkowców wysokość tzw. średniego wynagrodzenie jest odległa od tego, co naprawdę otrzymują nauczyciele, a decydujące znaczenie ma właśnie wynagrodzenie zasadnicze.

Pod koniec ubiegłego roku rząd zadeklarował, że od 1 września 2011 roku nauczyciele otrzymają 7-procentową podwyżkę wynagrodzeń. W 2010 roku także otrzymali podwyżkę od 1 września o 7%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazetaprawna.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
MEN: wzrosną wynagrodzenia nauczycieli

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   MEN: wzrosną wynagrodzenia nauczycieli