Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Najdziwniejsze zawody świata

Firma

rss

Najdziwniejsze zawody świata

2014.05.08//  S. Sikorska
Tagi: Praca Zawód
Czujesz się czasem znudzony swoją pracą? Nie martw się, ma tak większość ludzi na świecie. Żeby nie narzekać na monotonię, trzeba precyzyjnie wybrać zawód, który gwarantuje stały przypływ emocji. Najlepiej, żeby dawał on szansę na codzienne podejmowanie różnorakich wyzwań, które wciągają, rozwijają i zapewniają wyjątkową satysfakcję. Czy rzeczywiście istnieją takie profesje? Oczywiście, że tak! Istnieją też zawody, które – choć nie zapewniają przesadnej zmienności ani żadnych szczególnych emocji, to jednak są wyjątkowe ze względu na swoja oryginalność. Taką profesją jest np. gumolog. Jego zdaniem jest… żucie gumy. Następnie określa on jej konsystencję na różnych etapach żucia, jej smak, czas, po jakim przestaje on być wyczuwalny. Mają też sprawdzać, czy udaje się z niej robić odpowiednie balony. Wbrew pozorom, jest to praca wymagająca nie tylko zamiłowania do żucia gumy, ale też stosownej wiedzy. Najlepiej w tym zawodzie sprawdzają się chemicy.
Najdziwniejsze zawody świata Gumolog
Najdziwniejsze zawody świata Gemmolog
Najdziwniejsze zawody świata Tester karmy dla zwierząt

Inną, równie ciekawą profesją jest zawód gemmologa. Gemmolog zajmuje się kamieniami szlachetnymi – ich wyceną i dokładnym badaniem, w tym także odróżnianiem prawdziwych kamieni szlachetnych od wszelkich podróbek. To zawód bardzo przydatny, ponieważ z usług takich fachowców korzystają banki, zakłady jubilerskie, a tak że lombardy i komisy. Zdecydowanie bardziej zaskakującym zajęciem jest testowanie karmy dla zwierząt. Chociaż może niekoniecznie jest to praca przyjemna, to jednak dobrze płatna, bo specjalista może zarobić nawet przeszło 100 tysięcy dolarów rocznie. Jego zadaniem jest głównie ocena wartości odżywczych karmy, jak również jej smaku.
Najdziwniejsze zawody świata Tester zjeżdżalni wodnych
Najdziwniejsze zawody świata Tester maszynek do golenia
Najdziwniejsze zawody świata Inspektor od kostek do gry

Fascynująca wydaje się być także praca na stanowisku testera zjeżdżalni wodnych. Przypomina to w pewnym stopniu niekończące się wakacje. Zagraniczne wyjazdy, wielokrotne kąpiele w basenach brzmi jak udany urlop, a nie wykonywanie obowiązków zawodowych. Niemniej jednak, tester musi jeszcze oceniać jakość zjeżdżalni pod wieloma kątami, więc mimo wszystko, jest to zawód wymagający spostrzegawczości i obiektywizmu. Testować, ale maszynki do golenia, może natomiast face feeler. Jego zadanie jest dość niebezpieczne, jednak wielokrotne golenie się zapewne pozwala nabyć takiej wprawy, przy której jakiekolwiek zranienia pojawiają się bardzo rzadko. Zadaniem takiej osoby jest oczywiście nie tyko pozbywanie się owłosienia, ale również ocenianie maszynek, ich ostrzy, formy, komfortu użytkowania, jaki zapewniają. Choć w Polsce raczej trudno znaleźć taki fach, to np. w USA można zostać też inspektorem od kostek do gry. Jak nietrudno się domyślić, pracuje on w kasynie. Zakres jego obowiązków ogranicza się głównie do kontrolowania, czy kostki, z których korzystają gracze, są oryginalne i nie zostały podmienione przez żadnego z gości.

Są na świecie zawody, o których mało, kto ma pojęcie. Pewnie o wielu do tej pory nie słyszeliśmy i nie usłyszymy. Dzięki powyższym przykładom okazuje się jednak, że zarobić można naprawdę na wszystkim. Kto wie, żeby zdobyć niezwykła pracę, być może wystarczy udowodnić firmie, że to, co umiemy w życiu robić najlepiej, jest jej naprawdę bardzo przydatne!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najdziwniejsze zawody świata

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Najdziwniejsze zawody świata