Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Podatnik nie chce utrzymywać kochanki prezydenta

Polityka

rss

Podatnik nie chce utrzymywać kochanki prezydenta

2013.03.17//  D. Pęgiel
Milioner zaskarżył do sądu prezydenta Francji. Xavier Kemlin, członek jednej z najbogatszych francuskich rodzin, nie chce, by płacone przez niego podatki przeznaczano na utrzymanie w Pałacu Elizejskim życiowej partnerki szefa państwa - Valerie Trierweiler - poinformował portal telegraph.co.uk.       
Valerie Trierweiler
Valerie Trierweiler Valerie Trierweiler
Valerie Trierweiler

Xavier Kemlin jest spadkobiercą jednej z najbogatszych francuskich rodzin, która stworzyła wielką sieć supermarketów. Według niego prezydent malwersuje pieniądze publiczne przeznaczając je na swoja partnerkę. Nie jest ona bowiem oficjalnie Pierwszą Damą Francji - Francois Hollande nie wziął z nią ślubu.

W takiej sytuacji pieniądze podatników nie powinny być przeznaczane na "kochankę" prezydenta, jej biuro w Pałacu Elizejskim, doradców i limuzyny z szoferem. Obecnie francuskiego przywódcę chroni immunitet, jednak skarga Kemlina może zostać rozpatrzona, gdy przegra najbliższe wybory prezydenckie.

Zdaniem komentatorów może dojść do powtórki sytuacji, w której znalazł się Nicolas Sarkozy. W grudniu poprzedniego roku francuski sąd kasacyjny zgodził się na prowadzenie dochodzenia przeciwko byłemu prezydentowi. Podejrzewa się go o malwersacje finansowe - miał wydać sześć milionów euro na ustawione sondaże dotyczące swojego wizerunku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: telegraph.co.uk


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Podatnik nie chce utrzymywać kochanki prezydenta

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Podatnik nie chce utrzymywać kochanki prezydenta