Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Realizacja zysków po wczorajszym umocnieniu polskiej waluty

Opinie

rss

Realizacja zysków po wczorajszym umocnieniu polskiej waluty

2010.01.14//  Marcin R. Kiepas
Przedpołudniowy handel na rynku walutowym upływa pod znakiem niewielkiej realizacji zysków po wczorajszym umocnieniu polskiej waluty. O godzinie 11:50 za dolara trzeba było zapłacić 2,7962 zł, a za euro 4,0574 zł.
Przeczytaj także: Fenomen gospodarczy Chin »Złoty rozpoczął czwartkowe notowania od umocnienia. Rano kurs USD/PLN spadł do 2,7744 zł z 2,79 zł wczoraj pod koniec dnia, natomiast EUR/PLN do 4,0327 zł z 4,05 zł. Niższe poziomy zostały jednak wykorzystane do realizacji zysków. Pretekstem do takiego zachowania było cofnięcie kursu EUR/USD z poziomu ponad 1,4550 do wczorajszego zamknięcia na 1,4499 dolara.
Wydarzeniem czwartku na rynkach globalnych, co może mieć pośredni wpływ na kształtowanie się notowań złotego, jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego (prognoza: stopy bez zmian) oraz publikacja grudniowych danych o sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych (prognoza: 0,5 proc.). Wydarzeniem na rodzimym podwórku jest natomiast zaplanowana na godzinę 14-tą publikacja grudniowych danych o inflacji CPI (prognoza: 3,6 proc.) i podaży pieniądza (prognoza: 6,6 proc.) w Polsce.

Pomimo obserwowanej od rana realizacji zysków, sytuacji techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN wskazuje na możliwość dalszego umocnienia złotego. W tym drugim przypadku, niezmiennym od wielu miesięcy celem jest psychologiczny poziom 4 zł. O ile jego trwałe przełamanie w najbliższych tygodniach jest sprawą dyskusyjną, to test jeszcze w styczniu jest bardzo prawdopodobny. Jedynie gwałtowne załamanie na rynkach finansowych mogłoby przekreślić szanse na realizację tego scenariusza.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Realizacja zysków po wczorajszym umocnieniu polskiej waluty

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Realizacja zysków po wczorajszym umocnieniu polskiej waluty