Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?

Firma

rss

Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?

2016.08.27//  S. Sikorska

Pewnie każdy wie, że sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Niewielu jednak zastanawiało się nad tym, jakie znaczenie ma wystarczająca ilość i odpowiednia jakość snu dla naszego życia zawodowego. Okazuje się, że to znaczenie jest ogromne! Wyspany człowiek jest dużo bardziej kreatywny, produktywny i podejmuje lepsze decyzje. Nic dziwnego, że niektóre korporacje tworzą tzw. pokoje drzemki dla swoich pracowników, byle tylko mieć pewność, że wszyscy są wyspani, a ich mózgi działają na najwyższych obrotach. Sprawdź, co sam możesz zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na dokonywanie właściwych wyborów, a co za tym idzie, by lepiej kierować swoją karierą zawodową. Oto związane ze snem nawyki rekomendowane przez tych, którym już udało się odnieść sukces.

Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Wysypiaj się
Z badań wynika, że ludzie sukcesu bardzo restrykcyjnie przestrzegają zasady wysypiania się min. 7 godz. na dobę. Analizy amerykańskich naukowców wykazały, że 32% ludzi, którym udało się osiągnąć w życiu więcej niż przeciętnym obywatelom świata sypia 5-6 godz. dziennie. Kolejnych 27% sypia średnio 6-7 godz. na dobę. Oznacza to, że większość wybiera sen krótszy niż większość z nas, a jednak są w stanie skupiać się na interesach i działać w pełni sprawnie każdego dnia. Odpowiednia ilość snu to nie tylko dobre samopoczucie fizyczne, ale też optymalna wydajność w pracy. Badania udowodniły, że skrócenie snu nawet o 1,5 godz. może zmniejszyć zdolność do pozostawania w gotowości umysłowej o ponad 30%!
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Spraw, by nic nie zakłócało Twojego snu

Jeśli w nocy często się budzisz, nie masz szans na wyspanie się, nawet jeśli będziesz leżał pełnych 8 godz. Chcąc obudzić się całkowicie wypoczęty, musisz zagwarantować sobie nieprzerwany sen przez min. 6 godz. Amerykańscy naukowcy dowiedli nawet, że organizm lepiej zregeneruje się po krótkiej, ale nieprzerywanej drzemce niż po długim, ale stale zakłócanym śnie. Mając solidny sen, obudzisz się w lepszej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej oraz intelektualnej. To będzie procentowało w pracy bez względu na to, czym się zajmujesz. Co więcej, przerywany sen w wielu przypadkach prowadzi do depresji. Zadbaj o to, by do łóżka nie docierały światła ani hałasy z zewnątrz. Upewnij się, że nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzało.
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Chodź spać stosunkowo wcześnie
Nie każdy uważa, że to wczesna godzina, jednak warto wiedzieć, że większość ludzi sukcesu chodzi spać nie później niż o 23:00. 18% przyznaje, że leży w łóżku już przed 22%, a do 23:00 zasypia 32% pytanych. Niemniej jednak, istnieją też tzw. nocne marki, które o późnych porach są najbardziej kreatywne. 5% osób przyznało, że nie chodzi spać wcześniej niż o 3:00 w nocy. Wszystko zależy jednak od tego, czym się zajmujemy i o której musimy wstać do pracy. Każdy powinien więc sam określić, jaka pora jest najlepsza dla jego organizmu.
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Nie śpij zbyt długo
Optymalna długość snu to 7 godz. 8 też jest jeszcze w normie, jednak już nawet 9 może powodować problemy z koncentracją i racjonalnym myśleniem. Dodatkowo regularne przesypianie zbyt wielu godzin może zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Jednocześnie pamiętaj, żeby nie spać za krótko. 6 godz. to absolutne minimum, które pozwala ludzkiemu organizmowi na właściwe funkcjonowanie. Warto zaznaczyć, że chodzi tu o sen ciągły, bo spanie „po trochę”, np. w 2 czy 3 turach nie jest tak efektywne i nie daje ciału pełnej regeneracji. 
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Wieczorem zaplanuj poranek
Każdy wie, jak to jest w panice ubierać się, gubiąc skarpetki albo myląc dezodorant z lakierem do włosów swojej kobiety. Żeby uniknąć nadmiernego pośpiechu i dziwnych pomyłek, wystarczy dokładnie zaplanować poranek. Może brzmi to nieco pedantycznie, ale najważniejsze, że sprawdza się w codziennym życiu, dlatego już zawczasu określ, co dokładnie zamierzasz włożyć na siebie następnego dnia i pozostaw te ubrania w widocznym miejscu. Najlepiej, żeby Twoje ranki były rutynowe – stały plan pozwoli wykonać wszystkie czynności bez jakichkolwiek problemów organizacyjnych. Dzięki temu będziesz mógł wstać wcześnie, zjeść śniadanie, przygotować się do wyjścia i bez stresu zdążyć do pracy, spokojnie rozpoczynając nowy dzień.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarkaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Ram 2500 Power Wagon został przedstawiony jako najbardziej uniwersalny i przyjazny kierowcy...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?