Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?

Firma

rss

Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?

2016.08.27//  S. Sikorska

Pewnie każdy wie, że sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Niewielu jednak zastanawiało się nad tym, jakie znaczenie ma wystarczająca ilość i odpowiednia jakość snu dla naszego życia zawodowego. Okazuje się, że to znaczenie jest ogromne! Wyspany człowiek jest dużo bardziej kreatywny, produktywny i podejmuje lepsze decyzje. Nic dziwnego, że niektóre korporacje tworzą tzw. pokoje drzemki dla swoich pracowników, byle tylko mieć pewność, że wszyscy są wyspani, a ich mózgi działają na najwyższych obrotach. Sprawdź, co sam możesz zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na dokonywanie właściwych wyborów, a co za tym idzie, by lepiej kierować swoją karierą zawodową. Oto związane ze snem nawyki rekomendowane przez tych, którym już udało się odnieść sukces.

Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Wysypiaj się
Z badań wynika, że ludzie sukcesu bardzo restrykcyjnie przestrzegają zasady wysypiania się min. 7 godz. na dobę. Analizy amerykańskich naukowców wykazały, że 32% ludzi, którym udało się osiągnąć w życiu więcej niż przeciętnym obywatelom świata sypia 5-6 godz. dziennie. Kolejnych 27% sypia średnio 6-7 godz. na dobę. Oznacza to, że większość wybiera sen krótszy niż większość z nas, a jednak są w stanie skupiać się na interesach i działać w pełni sprawnie każdego dnia. Odpowiednia ilość snu to nie tylko dobre samopoczucie fizyczne, ale też optymalna wydajność w pracy. Badania udowodniły, że skrócenie snu nawet o 1,5 godz. może zmniejszyć zdolność do pozostawania w gotowości umysłowej o ponad 30%!
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Spraw, by nic nie zakłócało Twojego snu

Jeśli w nocy często się budzisz, nie masz szans na wyspanie się, nawet jeśli będziesz leżał pełnych 8 godz. Chcąc obudzić się całkowicie wypoczęty, musisz zagwarantować sobie nieprzerwany sen przez min. 6 godz. Amerykańscy naukowcy dowiedli nawet, że organizm lepiej zregeneruje się po krótkiej, ale nieprzerywanej drzemce niż po długim, ale stale zakłócanym śnie. Mając solidny sen, obudzisz się w lepszej kondycji zarówno fizycznej, jak i psychicznej oraz intelektualnej. To będzie procentowało w pracy bez względu na to, czym się zajmujesz. Co więcej, przerywany sen w wielu przypadkach prowadzi do depresji. Zadbaj o to, by do łóżka nie docierały światła ani hałasy z zewnątrz. Upewnij się, że nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzało.
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Chodź spać stosunkowo wcześnie
Nie każdy uważa, że to wczesna godzina, jednak warto wiedzieć, że większość ludzi sukcesu chodzi spać nie później niż o 23:00. 18% przyznaje, że leży w łóżku już przed 22%, a do 23:00 zasypia 32% pytanych. Niemniej jednak, istnieją też tzw. nocne marki, które o późnych porach są najbardziej kreatywne. 5% osób przyznało, że nie chodzi spać wcześniej niż o 3:00 w nocy. Wszystko zależy jednak od tego, czym się zajmujemy i o której musimy wstać do pracy. Każdy powinien więc sam określić, jaka pora jest najlepsza dla jego organizmu.
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Nie śpij zbyt długo
Optymalna długość snu to 7 godz. 8 też jest jeszcze w normie, jednak już nawet 9 może powodować problemy z koncentracją i racjonalnym myśleniem. Dodatkowo regularne przesypianie zbyt wielu godzin może zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca. Jednocześnie pamiętaj, żeby nie spać za krótko. 6 godz. to absolutne minimum, które pozwala ludzkiemu organizmowi na właściwe funkcjonowanie. Warto zaznaczyć, że chodzi tu o sen ciągły, bo spanie „po trochę”, np. w 2 czy 3 turach nie jest tak efektywne i nie daje ciału pełnej regeneracji. 
Sen a sukces
Sen a sukces
Sen a sukces

Wieczorem zaplanuj poranek
Każdy wie, jak to jest w panice ubierać się, gubiąc skarpetki albo myląc dezodorant z lakierem do włosów swojej kobiety. Żeby uniknąć nadmiernego pośpiechu i dziwnych pomyłek, wystarczy dokładnie zaplanować poranek. Może brzmi to nieco pedantycznie, ale najważniejsze, że sprawdza się w codziennym życiu, dlatego już zawczasu określ, co dokładnie zamierzasz włożyć na siebie następnego dnia i pozostaw te ubrania w widocznym miejscu. Najlepiej, żeby Twoje ranki były rutynowe – stały plan pozwoli wykonać wszystkie czynności bez jakichkolwiek problemów organizacyjnych. Dzięki temu będziesz mógł wstać wcześnie, zjeść śniadanie, przygotować się do wyjścia i bez stresu zdążyć do pracy, spokojnie rozpoczynając nowy dzień.

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Orient Bambino SS - recenzja eleganckiego zegarkaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Sen a sukces - jak spać, by odnosić sukcesy?