Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Polacy przyznali tytuł polityka roku 2011

Polityka

rss

Sondaż: Polacy przyznali tytuł polityka roku 2011

2011.12.29//  D. Pęgiel
Z sondażu przeprowadzonego przez CBOS wynika, że tytuł polityka roku 2011 ankietowani Polacy przyznali ex aequo Bronisławowi Komorowskiemu i Donaldowi Tuskowi. Prezydent i premier otrzymali po 11% głosów. Na drugim miejscu znalazł się Jarosław Kaczyński z 5%. Aż 52% respondentów nie znalazło polityka godnego tego miana. Badanie odbyło się w dniach 1-8 grudnia na liczącej 950 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski - czytamy na portalu Onet.pl, który powołuje się na PAP.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

W ramach grudniowego sondażu CBOS zwróciło się do Polaków z pytaniem otwartym: "Któremu z polskich polityków należy się miano polityka roku 2011? Chodzi o człowieka, który najlepiej działał, zrobił najwięcej w interesie kraju, społeczeństwa, ludzi takich jak Pan(i)".

52% ankietowanych nie wskazało polityka, którego mogłoby określić w ten sposób. 27% tej grupy oznajmiło, że nie jest w stanie wymienić żadnego polityka, gdyż nie interesuje się polityką. Natomiast 25% stwierdziło, iż nikt ze znanych im polityków nie zasługuj na takie wyróżnienie.
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski

Pozostali badani wymienili łącznie ponad 50 nazwisk, z których tylko sześciu zdobyło przynajmniej po 2% głosów. Po trzech wcześniej wspomnianych politykach kolejne miejsca w tym rankingu zajęli szef MSZ Radosław Sikorski (4%), Janusz Palikot (3%) i Zbigniew Ziobro (2%).

W tegoroczne wyniki plebiscytu są niemal identyczne w stosunku do tych z 2010 roku. Ponownie na czele znalazł się Donald Tusk oraz Bronisław Komorowski, który rok temu miał o punkt procentowy słabszy rezultat od premiera. Taką samą liczbę głosów ankietowanych uzyskał prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Angela Merkel
Angela Merkel Angela Merkel
Angela Merkel

Jako polityka roku 2011 w wymiarze międzynarodowym pytani Polacy wskazali niemiecką kanclerz Angelę Merkel (19%). Zdobyła ona ten tytuł po raz czwarty. Drugie miejsce przypadło prezydentowi Stanów Zjednoczonych Barackowi Obamie (8%). Na trzeciej lokacie znaleźli się szef Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek oraz prezydent Francji Nicolas Sarkozy (po 2%).
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sondaż: Polacy przyznali tytuł polityka roku 2011

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Sondaż: Polacy przyznali tytuł polityka roku 2011