Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Vaclav Klaus chce rozmontować strefę euro

Finanse

rss

Vaclav Klaus chce rozmontować strefę euro

2013.02.13//  D. Pęgiel
Ustępujący prezydent Czech Vaclav Klaus chce na ochotnika rozmontować strefę euro. Jego zdaniem podział unii walutowej może być bardziej opłacalny niż jej sztuczne utrzymywanie. Wcześniej polityk przyznał, że nosi się z zamiarem stworzenia ugrupowania o charakterze eurosceptycznym i wystartowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
Vaclav Klaus
Vaclav Klaus Vaclav Klaus
Vaclav Klaus

Podczas uroczystości związanej z 20-leciem Czeskiego Banku Narodowego Vaclav Klaus stwierdził, że "koszty podziału unii walutowej nie są co prawda zerowe, ale mogą być mniejsze niż koszty utrzymywania porządku walutowego w nieefektywny sposób" - podał portal PCH24.pl.

Serwis podkreślił, że o podziale strefy euro ustępujący prezydent Czech mówił w kontekście podziału Czechosłowacji i wyodrębnienia dwóch systemów walutowych na jej obszarze. Mając na uwadze doświadczenie w tej kwestii polityk jest gotów do pomocy przy podziale eurolandu.

Wcześniej czeskie media informowały, że Klaus ma zamiar stworzyć ugrupowania o charakterze eurosceptycznym i wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy, iż walka o mandaty eurodeputowanych przewidziana jest na wiosnę 2014 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PCH24.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Vaclav Klaus chce rozmontować strefę euro

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Vaclav Klaus chce rozmontować strefę euro