Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Władimir Putin zorganizował konkurs dla przodowników pracy

Polityka

rss

Władimir Putin zorganizował konkurs dla przodowników pracy

2012.03.31//  D. Pęgiel
Władimir Putin nawet po wyborach prezydenckich próbuje zyskać w oczach Rosjan, a przy okazji wspomóc rosyjską gospodarkę. W tym celu ogłosił konkurs na najlepszego robotnika. Za pierwsze miejsca w każdej z kilku kategorii przewidziano nagrody pieniężne - poinformowała Polska Agencja Prasowa.               
Władimir Putin
Władimir Putin Władimir Putin
Władimir Putin

O tytuł najlepszego robotnika Rosjanie powalczą w następujących kategoriach: najlepszy spawacz, kamieniarz, elektryk, górnik i kierowca ciężarówki. Triumfator każdej z nich otrzyma 300 tysięcy rubli (około 6,3 tysiąca dolarów). Za drugie i trzecie miejsca przewidziano odpowiednio 200 tysięcy i 100 tysięcy rubli. O zorganizowaniu nietypowego plebiscytu Putin poinformował na posiedzeniu rządu z 29 marca.

Serwis BBC przypomina, że tego typu konkursy przeprowadzano już wcześniej i opisuje zmagania o tytuł przodownika pracy w czasach ZSRR. Wówczas rywalizacja ta motywowała robotników do większych wysiłków. Prekursorem ruchu współzawodnictwa w pracy był Aleksiej Stachanow, który w 1935 roku ustanowił rekord w wydobyciu węgla kamiennego.

Przypomnijmy, iż na początku bieżącego miesiąca odbyły się wybory prezydenckie w Rosji; wygrał je Władimir Putin. Obecny premier uzyskał 63,60% głosów. Drugie miejsce zajął lider Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadij Ziuganow, który zdobył 17,18% głosów.

Trzeci był miliarder Michaił Prochorow z 7,98-procentwym poparciem; kolejne pozycje zajęli: przywódca nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimir Żyrinowski - 6,22% głosów i szef socjalistycznej Sprawiedliwej Rosji Siergiej Mironow - 3,86%. Frekwencja wyborcza wyniosła 64%.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Władimir Putin zorganizował konkurs dla przodowników pracy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Władimir Putin zorganizował konkurs dla przodowników pracy