Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Wysokie kary dla pijanych narciarzy

Prawo

rss

Wysokie kary dla pijanych narciarzy

2011.09.10//  D. Pęgiel
Osoby, które po spożyciu alkoholu zdecydują się jeździć na nartach lub snowboardzie, muszą liczyć się z karą grzywny w wysokości do pięciu tysięcy złotych. Przepisy takie wprowadzi nowa ustawa o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, pod którą swój podpis złożył prezydent Bronisław Komorowski. Wejdzie ona w życie trzy miesiące po ich opublikowaniu w Dzienniku Ustaw – poinformował "Dziennik Gazeta Prawna". Karę zapłaci narciarz, który będzie miał we krwi ponad 0,5 promila alkoholu.
Wysokie kary dla pijanych narciarzy Nowe prawo przewiduje...
Wysokie kary dla pijanych narciarzy ...wysokie kary...
Wysokie kary dla pijanych narciarzy ...dla pijanych narciarzy

Ponadto do polskiego prawa wraca wymóg jazdy na nartach w kasku - zniknął z niego przez pomyłkę rządu i posłów. Rodzic, który dopuści, by jego dziecko poruszało się po trasach zjazdowych bez odpowiedniej ochrony głowy, narazi się na grzywnę w wysokości nawet pięciu tysięcy złotych. W ten sam sposób zostaną ukarani opiekunowie młodych narciarzy i snowboardzistów, np. instruktorzy czy nauczyciele – podaje "DGP".
Wysokie kary dla pijanych narciarzy
Wysokie kary dla pijanych narciarzy
Wysokie kary dla pijanych narciarzy

W myśl nowej ustawy obowiązkiem zarządcy stoku narciarskiego będzie informowanie użytkowników o zagrożeniach i warunkach pogodowych. Będzie musiał także zabezpieczyć i oznaczyć miejsca oraz przeszkódy znajdujące się na trasie.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: gazetaprawna.pl, Dziennik Gazeta Prawna


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wysokie kary dla pijanych narciarzy

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Wysokie kary dla pijanych narciarzy