Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty kontynuuje osłabienie w relacji do dolara i euro

Opinie

rss

Złoty kontynuuje osłabienie w relacji do dolara i euro

2011.09.12//  Marcin R. Kiepas
Złoty w poniedziałek kontynuuje zeszłotygodniowe osłabienie w relacji do dolara i euro. Zmniejszyła się jedynie jego dynamika. O godzinie 11:35 kurs USD/PLN testował poziom 3,1687 zł, oscylując dziś na najwyższych poziomach od sierpnia 2010 roku. Kurs EUR/PLN wzrósł natomiast do 4,3095 zł z 4,2825 zł w piątek na zamknięciu.
Przeczytaj także: Złoty najsłabszy od maja 2010 »Podobnie jak przed tygodniem, złoty traci w reakcji na silny wzrost awersji do ryzyka na rynkach globalnych i spadek kursu EUR/USD. W obu przypadkach ma to swe źródła w obawach o przyszłość Strefy Euro. Do Grecji, która systematycznie nie wypełnia zobowiązań warunkujących pomoc międzynarodową, obecnie dołączyły obawy o obniżenie przez agencję Moody’s ratingów największych francuskich banków oraz Włoch. W połowie czerwca agencja ogłosiła przegląd tych ratingów, który to przegląd kończy się w tym tygodniu. Inwestorzy obawiając się ich obniżenia, wyprzedają ryzykowne aktywa i kupują CDS-y. Notowania greckich, włoskich i portugalskich CDS-ów znalazły się w poniedziałek na najwyższych poziomach w historii.
W drugiej połowie dnia impulsy płynące z rynków globalnych pozostaną głównym wyznacznikiem notowań złotego. Mniejsze znaczenie będą miały publikowane dziś dane makroekonomiczne z Polski. O godzinie 14:00 Narodowy Bank Polski opublikuje lipcowy raport o bilansie płatniczym, natomiast Główny Urząd Statystyczny dane o wynikach handlu zagranicznego w okresie od stycznia do lipca 2011 roku.

Wspomniane raporty nie będą jedynymi, jakie ujrzą światło dzienne w tym tygodniu. We wtorek zostanie opublikowany sierpniowy wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych. Dzień później dane o podaży pieniądza M3. W piątek zaś raport o przeciętnym wynagrodzeniu i zatrudnieniu w sierpniu. Każda z tych publikacji będzie miała jedynie uzupełniający wpływ jeżeli chodzi rynek walutowy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Złoty kontynuuje osłabienie w relacji do dolara i euro

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Złoty kontynuuje osłabienie w relacji do dolara i euro