Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Żydzi żądają od Twittera 50 milionów USD odszkodowania

Prawo

rss

Żydzi żądają od Twittera 50 milionów USD odszkodowania

2013.03.31//  D. Pęgiel
Unia Studentów Żydowskich we Francji domaga się od Twittera odszkodowania w wysokości 50 milionów dolarów. Serwis naraził się Żydom, gdyż nie chciał ujawnić danych osób, które zamieszczały na nim "antysemickie" wpisy - czytamy na portalu Narodowcy.net, który powołuje się na stronę internetową The Jewish Voice.
Żydzi żądają 50 milionów odszkodowania od Twittera Żydzi żądają...
Żydzi żądają 50 milionów odszkodowania od Twittera ...od Twittera...
Żydzi żądają 50 milionów odszkodowania od Twittera ...odszkodowania

Francuscy Żydzi pozwali Twittera już pod koniec 2012 roku, a w styczniu sąd w Paryżu nakazał ujawnić dane osobowe "antysemitów". Firma nie spełniła tych żądań, gdyż jej serwery znajdują się w Stanach Zjednoczonych, gdzie konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi. Mimo to zdecydowała się usunąć kontrowersyjne wpisy, co jednak niezadowoliło żydowskich studentów i francuskich władz.

Przywódca Unii Studentów Żydowskich Jonathan Hayoun oznajmił, że jego organizacja złożyła pozew, w którym żąda 50 milinów dolarów odszkodowania od Twittera. Żydzi twierdzą, iż jest to odpowiednie zadośćuczynienie za szkody wynikłe z nieodpowiadających im wpisów i nieujawnienia danych ich autorów.

Rzecznik Twittera podkreślił, że jego firma próbowała rozmawiać z Unią Studentów Żydowskich, jednak jest ona bardziej zainteresowana wielkimi gestami, niż rozwiązaniem tej kwestii - podał portal Narodowcy.net.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Narodowcy.net


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Żydzi żądają od Twittera 50 milionów USD odszkodowania

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Żydzi żądają od Twittera 50 milionów USD odszkodowania