Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki

Prawo

rss

Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki

2011.12.17//  D. Pęgiel
Sąd w Leeds przyznał 53-letniej polskiej lekarce rekordowo wysokie odszkodowanie. Ewa M. otrzyma prawie 4,5 mln funtów zadośćuczynienia za zwolnienie z pracy, które było przejawem dyskryminacji ze względu na płeć i narodowość - czytamy na portalu Wprost.pl, który powołuje się na PAP.

Tabloid "Yorkshire Evening Post" poinformował, że Ewa M. pracowała jako konsultant położnictwa w szpitalu Pontefract General Infirmary. Została ona zwolniona niesłusznie, a przed wyrzuceniem z pracy przez lata uprzykrzano jej życie na rózne sposoby.
Sytuacja w miejscu zatrudnienia polskiej lekarki pogorszyła się w 2003 roku, kiedy skorzystała ona z urlopu macierzyńskiego. W placówce, w której była zatrudniona, nigdy przedtem nie zdarzyło się, by pracownik na tak wysoki stanowisku skorzystał z tego prawa. Współpracownicy Ewy M. postanowili pozbyć się Polki, co ostatecznie udało im się pięć lat później.

Na okres urlopu Ewy M. jej współpracownicy przyznali sobie podwyżki twierdząc, że na ich barkach spoczęło więcej obowiązków. W tym czasie zatrudniono także pracownika, który zastępował Polkę. Po powrocie do pracy jej wynagrodzenie nie zostało wyrównane z pensjami kolegów. Gdy złożyła z tego powodu skargę nasiliły się szykany. Wywołały one u polskiej lekarki skłonności samobójcze i chroniczny stres pourazowy.

Obecnie z trudnością radzi sobie ze zwykłymi czynnościami życiowymi i nigdy nie wróci do pracy w zawodzie. Jej małżonek, który również jest lekarzem, musiał zrezygnować z pracy w Singapurze i zająć się żoną i dzieckiem.

W wywiadzie dla prasy po ogłoszeniu wyroku Ewa M. oznajmiła, iż przez lata była torturowana psychologicznie. W ten sposób złamano jej życie, zdrowie i karierę. Sąd uznał, że Polka została zwolniona "z powodu mającego związek z jej ciążą", a firma Mid Yorkshire Hospitals NHS Trust robiła wszystko, by się jej pozbyć.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki