Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki

Prawo

rss

Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki

2011.12.17//  D. Pęgiel
Sąd w Leeds przyznał 53-letniej polskiej lekarce rekordowo wysokie odszkodowanie. Ewa M. otrzyma prawie 4,5 mln funtów zadośćuczynienia za zwolnienie z pracy, które było przejawem dyskryminacji ze względu na płeć i narodowość - czytamy na portalu Wprost.pl, który powołuje się na PAP.

Tabloid "Yorkshire Evening Post" poinformował, że Ewa M. pracowała jako konsultant położnictwa w szpitalu Pontefract General Infirmary. Została ona zwolniona niesłusznie, a przed wyrzuceniem z pracy przez lata uprzykrzano jej życie na rózne sposoby.
Sytuacja w miejscu zatrudnienia polskiej lekarki pogorszyła się w 2003 roku, kiedy skorzystała ona z urlopu macierzyńskiego. W placówce, w której była zatrudniona, nigdy przedtem nie zdarzyło się, by pracownik na tak wysoki stanowisku skorzystał z tego prawa. Współpracownicy Ewy M. postanowili pozbyć się Polki, co ostatecznie udało im się pięć lat później.

Na okres urlopu Ewy M. jej współpracownicy przyznali sobie podwyżki twierdząc, że na ich barkach spoczęło więcej obowiązków. W tym czasie zatrudniono także pracownika, który zastępował Polkę. Po powrocie do pracy jej wynagrodzenie nie zostało wyrównane z pensjami kolegów. Gdy złożyła z tego powodu skargę nasiliły się szykany. Wywołały one u polskiej lekarki skłonności samobójcze i chroniczny stres pourazowy.

Obecnie z trudnością radzi sobie ze zwykłymi czynnościami życiowymi i nigdy nie wróci do pracy w zawodzie. Jej małżonek, który również jest lekarzem, musiał zrezygnować z pracy w Singapurze i zająć się żoną i dzieckiem.

W wywiadzie dla prasy po ogłoszeniu wyroku Ewa M. oznajmiła, iż przez lata była torturowana psychologicznie. W ten sposób złamano jej życie, zdrowie i karierę. Sąd uznał, że Polka została zwolniona "z powodu mającego związek z jej ciążą", a firma Mid Yorkshire Hospitals NHS Trust robiła wszystko, by się jej pozbyć.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Rekordowe odszkodowanie dla polskiej lekarki