Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple

Finanse

rss

iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple

2012.09.21//  P. Rączka
Tagi: Apple iPhone
Ruszyła sprzedaż długo oczekiwanego iPhona 5! Jako pierwsi zakupu mogli dokonać Australijczycy - od godz. 8 rano miejscowego czasu w kolejce przed sklepem w Sydney ustawiło się ok. 500 oczekujących. W ten weekend będzie można go zakupić jeszcze w takich krajach jak Japonia, Hongkong, Singapur, Francja, Wielka Brytania, Kanada, USA i Niemcy. Ceny są zróżnicowane ze względu na pamięć i inne parametry - w Stanach Zjednoczonych wahają się od 199 do 399 dolarów.
Przed punktami sprzedaży zapanował istny szał, a ludzie ustawiali się w kolejce nawet... kilka dni wcześniej. - To jest coś, co po prostu trzeba mieć - powiedział 21-letni mężczyzna, który od 18 września czekał pod sklepem, aby mieć pewność, że wejdzie w posiadania iPhona 5. Zarówno firma Apple, jak i eksperci są zdania, że tylko w ten weekend zostanie sprzedanych 10 milionów sztuk.

Nowy iPhone różni się od poprzednika większym wyświetlaczem, bardziej wydajną i mocniejszą baterią oraz lepszym połączeniem do sieci 4G. Jest też nieco lżejszy i cieńszy. Zmiany jak widać nie są wielkie i znaczące, dlatego wielu ekspertów jest zaskoczonych aż tak dużym zainteresowaniem.

Pomimo dużej ilości sprzedaży Apple może mieć niebawem problemy. Samsung rozważa włączenie iPhone'a 5 do swojego pozwu w sprawie pogwałcenia praw patentowych. - Rozważamy taki krok, ale nie możemy powiedzieć, kiedy to zrobimy - mówi rzecznik tej firmy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

  • Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić iPada. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z flagowych...

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple