Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple

Finanse

rss

iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple

2012.09.21//  P. Rączka
Tagi: Apple iPhone
Ruszyła sprzedaż długo oczekiwanego iPhona 5! Jako pierwsi zakupu mogli dokonać Australijczycy - od godz. 8 rano miejscowego czasu w kolejce przed sklepem w Sydney ustawiło się ok. 500 oczekujących. W ten weekend będzie można go zakupić jeszcze w takich krajach jak Japonia, Hongkong, Singapur, Francja, Wielka Brytania, Kanada, USA i Niemcy. Ceny są zróżnicowane ze względu na pamięć i inne parametry - w Stanach Zjednoczonych wahają się od 199 do 399 dolarów.
Przed punktami sprzedaży zapanował istny szał, a ludzie ustawiali się w kolejce nawet... kilka dni wcześniej. - To jest coś, co po prostu trzeba mieć - powiedział 21-letni mężczyzna, który od 18 września czekał pod sklepem, aby mieć pewność, że wejdzie w posiadania iPhona 5. Zarówno firma Apple, jak i eksperci są zdania, że tylko w ten weekend zostanie sprzedanych 10 milionów sztuk.

Nowy iPhone różni się od poprzednika większym wyświetlaczem, bardziej wydajną i mocniejszą baterią oraz lepszym połączeniem do sieci 4G. Jest też nieco lżejszy i cieńszy. Zmiany jak widać nie są wielkie i znaczące, dlatego wielu ekspertów jest zaskoczonych aż tak dużym zainteresowaniem.

Pomimo dużej ilości sprzedaży Apple może mieć niebawem problemy. Samsung rozważa włączenie iPhone'a 5 do swojego pozwu w sprawie pogwałcenia praw patentowych. - Rozważamy taki krok, ale nie możemy powiedzieć, kiedy to zrobimy - mówi rzecznik tej firmy.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   iPhone 5 już w sprzedaży! Długie kolejki przed salonami Apple