Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   10 najgłupszych amerykańskich przepisów z 2011 roku

Prawo

rss

10 najgłupszych amerykańskich przepisów z 2011 roku

2012.01.21//  D. Pęgiel
Amerykańskie Biuro Ochrony Praw Konsumentów (Consumer Financial Protection Bureau) sporządziło zestawienie najgłupszych przepisów prawnych, które w ubiegłym roku wprowadzono w Stanach Zjednoczonych.
 
Lista CFPB:
 • The Dim Bulbs Rule - ustawa w sprawie wycofania z rynku tradycyjnych żarówek. USA wzorując się na Unii Europejskiej zdecydowały się na stopniowe wycofywanie ze sprzedaży tradycyjnych 100-watowych żarówek, które obecnie nie mogą być wytwarzane ani importowane na amerykańskie terytorium. Podobnie jak w UE będzie można je nabyć, aż do wyczerpania zapasów. Ustawa przewiduje również pozbycie się z rynku żarówek 75-, 60- i 40-watowych. Autorzy tego prawa twierdzą, że wpłynie ono na ochronę środowiska; zdaniem przeciwników rzesze Amerykanów stracą pracę.

 • The Obamacare Chutzpah Rule - ustawa wprowadzająca przymusowe ubezpieczenie zdrowotne. Prawo to jest powszechnie zaskarżane do sądów stanowych. Jego przeciwnicy zaznaczają, że do tej pory w historii USA nigdy rząd nie zmuszał obywateli, by wykupywali dany produkt lub usługę. Zdaniem konstytucjonalistów ustawa ta narusza zasadę wolności obywatelskiej.

 • The Nationalization of Internet Networks Rule -rozporządzenie Federalnej Komisji Łączności zakazujące "nieracjonalnej dyskryminacji legalnego ruchu w sieci generowanego przez klienta". Jest ono krytykowane za odgórne narzucanie dostawcom usług internetowych zasad, które krępują ich działalność. Specjaliści twierdzą, że regulacje te stanowią zagrożenie dla inwestycji sieciowych oraz przyczyniają się do powstania zatorów.

 • The Equine Equality Rule - rozporządzenie Departamentu Sprawiedliwości, które miało poprawić los zwierząt. W myśl tego prawa hotele, restauracje i linie lotnicze miały zmienić "politykę, praktykę i procedury" w sprawie przetrzymywania i transportu zwierząt usługowych (np. kucyków).

 • The SmashPotatoes Regulation - regulacja autorstwa Departamentu Rolnictwa. Resort ten postanowił urozmaicić dietę uczniów. W tym celu wymaga, by na szkolnych stołówkach serwować ziemniaki tylko raz w tygodniu, w niewielkiej ilości. Zdaniem urzędników dzieci powinny spożywać więcej np. różnych odmian fasoli. Koszt tych przepisów ocenia się na 3,4 miliarda dolarów w ciągu najbliższych czterech lat.

 • The Bring on the Blackouts Rule - rozporządzenie Urzędu ds. Ochrony Środowiska w sprawie ograniczenia na przestrzeni najbliższych trzech lat emisji rtęci przez elektrownie węglowe aż o 90%. Zdaniem operatorów elektrowni przepisy te mogą zagrozić niezawodności systemu energetycznemu i zwiększyć cenę prądu. Koszt tej regulacji szacuje się na 11 miliardów dolarów rocznie.

 • The Wal-Mart Windfall Amendment - nowelizacja ustawy finansowej w sprawie wysokości opłat pobieranych przez instytucje finansowe od detalistów z tytułu płatności kartami. Straty (6 miliardów dolarów) poniesione w wyniku wprowadzenia tych zmian banki zrekompensowały sobie podnosząc opłaty. W ten sposób doprowadzono do upadku małych detalistów.

 • The Plumbing Police Rule - organ odpowiedzialny za politykę energetyczną wydał regulacje dotyczące dopuszczalnej ilości wody i energii wykorzystywanych m.in. przez urządzenia kuchenne. Na podstawie tego prawa określono normy sanitarne w kwestii ilości toalet przypadających na określoną liczbę pracowników, a także m.in. wysokości wieszania pisuarów.

 • The Chill the Economy Regulation - rozporządzenie EPA, które regulowały normy emisji szkodliwych substancji przez bojlery i innego rodzaju piecyki gazowe czy kotły. W myśl tych przepisów wymaga się od firm, kościołów, hoteli, gospodarstw rolnych itp. prowadzenia ścisłej dokumentacji dotyczącej poziomu emisji zanieczyszczenia. Prawo to zostało skutecznie oprotestowane i w połowie maja 2011 EPA powiadomiła o odroczeniu jego stosowania.

 • The Unions Rule - regulacja chroniąca w szczególny sposób pracowników związkowych. Dzięki niej uzyskali oni pierwszeństwo przy zatrudnianiu, jeśli stracą pracę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: piotrskarga.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
10 najgłupszych amerykańskich przepisów z 2011 roku
 / 
Komentarze do: 10 najgłupszych amerykańskich...
Maniek1 pisze:

U nas powinni zrobic taki ranking przepisow :) to by dopiero bylo smiesznie.

 / 
Komentarze do: 10 najgłupszych amerykańskich...
Gajowy pisze:

Jestem za :) tylko trzeba zrobic top 25, bo ciezko bedzie wybrac 10 najlepszych wśród tylu głupich przepisów.

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

 • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   10 najgłupszych amerykańskich przepisów z 2011 roku