Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   120 tys. zł kosztowały loty Donalda Tuska do domu

Finanse

rss

120 tys. zł kosztowały loty Donalda Tuska do domu

2012.01.19//  D. Pęgiel
Radio RM FM poinformowało, że 11 z 16 ostatnich rejsów Donalda Tuska rządowym embraerem to podróże do rodzinnego Gdańska. Stacja podkreśla, iż loty szefa rządu do domu kosztowały podatników już ponad 120 tysięcy złotych - czytamy na stronie internetowej tygodnika Wprost.pl.               

Komentujący loty premiera zwracają uwagę na fakt, ze godzina podróży (tyle trwa lot na trasie Gdańsk-Warszawa) kosztuje Polaków 11 tysięcy złotych. W takim wypadku weekendowy wypad Donalda Tuska do domu to 22 tysiące złotych.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

RMF FM podało, że na przestrzeni dwóch miesięcy szef rządu cztery razy leciał do Warszawy i siedem razy do Gdańska, co kosztowało 120 tysięcy złotych. Stacja zaznacza, że od 18 listopada, kiedy ponownie zaprzysiężono rząd, upłynęło dziewięć weekendów. W tym czasie premier dwukrotnie nie skorzystał z rządowego samolotu w drodze do domu. Służbowo embraerem leciał cztery razy.

O wykorzystywanie służbowej maszyny do prywatnych celów chciał Donalda Tuska zapytać na konferencji prasowej dziennikarz RMF FM. Jednak rzecznik rządu Paweł Graś nie pozwolił premierowi na zabranie głosów w tej kłopotliwej kwestii. Opuszczający spotkanie Tusk rzucił tylko, że korzystanie z samolotu to "skomplikowana sprawa i wymaga wyjaśnienia".
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, RMF FM


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
120 tys. zł kosztowały loty Donalda Tuska do domu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

  • Często można usłyszeć, czy też przeczytać zdanie, że z tzw. dopingu korzysta wielu sportowców...

W dziale High-Tech

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   120 tys. zł kosztowały loty Donalda Tuska do domu