Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Opozycja nie potrafi wykorzystać problemów PO

Polityka

rss

Opozycja nie potrafi wykorzystać problemów PO

2012.03.25//  D. Pęgiel
Portal Onet.pl, podkreśla, że Platforma Obywatelska od początku roku traci poparcie - obrazują to praktycznie wszystkie sondaże. Komentatorzy przyznają jednak, iż o dłuższym trendzie będziemy mogli mówić po kilku miesiącach. Obecnie ma miejsce wyhamowywanie spadku poparcia partii Donalda Tuska. Zaskoczenie może budzić fakt, że aktualnie nikt znacząco nie zyskuje na kłopotach PO.
Donald Tusk
Donald Tusk Donald Tusk
Donald Tusk

Ugrupowanie Tuska zwyciężyło w październikowych wyborach zdobywając ponad 39% głosów. Do końca roku w poszczególnych badaniach opinii PO odnotowała poparcie oscylujące wokół tego rezultatu. Zazwyczaj było to poparcie powyżej 30%.

Pierwsze sondażowe problemy Platformy Obywatelskiej pojawiły się w pierwszym miesiącu 2012 roku, gdy światło dzienne ujrzał bałagan w Ministerstwie Zdrowia. Zamieszanie w tym resorcie powstało w wyniku nowej ustawy refundacyjnej. Od tego momentu rozpoczął się "zjazd" notowań PO.

Burza rozpętała się jeszcze w styczniu, gdy na jaw wyszły działania rządu na rzecz podpisania porozumienia ACTA. Rozpoczęły się protesty w Internecie i na ulicach, gdzie tłumy młodych ludzi wystąpiły przeciwko zagrożeniu wolności słowa. Wówczas pierwszy raz od bardzo dawna praktycznie we wszystkich sondażach PO zeszła poniżej 30% poparcia.

Wpadki rządu próbowała wykorzystać opozycja. Nikomu się to jednak nie udało. Po kryzysie Platformy Obywatelskiej przybyło więcej wyborców, którzy nie wiedzą, na kogo oddać głos. Ostatnio kwestią, która psuje notowania formacji Donalda Tuska, jest reforma emerytalna.

PO chce zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, a także wydłużyć go do 67. roku życia. Na tym tle dochodzi do spięć w koalicji rządowej - Polskie Stronnictwo Ludowe i Platforma Obywatelska nie są w stanie porozumieć się w sprawie zmian w tym obszarze.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Opozycja nie potrafi wykorzystać problemów PO

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Opozycja nie potrafi wykorzystać problemów PO