Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Angela Merkel zarabia 17 tys. euro miesięcznie. Za mało?

Polityka

rss

Angela Merkel zarabia 17 tys. euro miesięcznie. Za mało?

2013.01.02//  D. Pęgiel
Zdaniem opozycyjnego kandydata na kanclerza Peera Steinbruecka niemiecki kanclerz zarabia za mało. Według niego wynagrodzenie szefa rządu w Niemczech jest nieadekwatne do odpowiedzialności jaka na nim spoczywa. Tę opinię podziela ponad jedna czwarta Niemców - poinformowała Polska Agencja Prasowa.    
Angela Merkel
Angela Merkel Angela Merkel
Angela Merkel

W połowie 2012 roku niemiecki rząd zafundował sobie 6-procentową podwyżkę. W ten sposób miesięczne wynagrodzenie kanclerz Angeli Merkel podskoczyło do prawie 17 tysięcy euro. Według Steinbruecka to i tak za mało. W rozmowie z gazetą "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" stwierdził on, że więcej od szefa rządu zarabiają nawet dyrektorzy regionalnych oddziałów banków, mimo że ich praca nie wiąże się z tak wielką odpowiedzialnością.
Przeczytaj także: Angela Merkel cieszy się największą popularnością »Komentatorzy podkreślają, że to nie pierwszy głos w sprawie zwiększenia wynagrodzenia kanclerza. Problem ten poruszyli również przedstawiciele kół gospodarczych, a także Helmut Kohl, który piastował to stanowisko. Zdaniem 48% Niemców 17 tysięcy euro miesięcznie to wystarczające wynagrodzenie dla szefa rządu. 21% ankietowanych stwierdziło, że kanclerz zarabia za dużo, a 28% uważa, iż za mało.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Angela Merkel zarabia 17 tys. euro miesięcznie. Za mało?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale KulturaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Angela Merkel zarabia 17 tys. euro miesięcznie. Za mało?