Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Centra usług dadzą 25 tys. miejsc pracy

Firma

rss

Centra usług dadzą 25 tys. miejsc pracy

2011.12.11//  D. Pęgiel
Dziennik "Rzeczpospolita" informuje, że na przestrzeni dwóch najbliższych lat wartość branży nowoczesnych usług w Polsce podskoczy o ponad jedną trzecią i osiągnie poziom 4,5 miliarda dolarów. W 2013 w centrach nowoczesnych usług zatrudnionych będzie 100 tysięcy osób. Rozwój tego sektora w naszym kraju powodowany jest cięciami kosztów na Zachodzie. Podobnie działo się trzy lata temu.
Centra usług dadzą 25 tys. miejsc pracy Centra usług...
Centra usług dadzą 25 tys. miejsc pracy ...dadzą...
Centra usług dadzą 25 tys. miejsc pracy ...25 tys. miejsc pracy

Zdaniem branżowego Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) w naszym kraju w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy może wystartować od 30 do 50 nowych projektów. W rozmowie z dziennikiem Jacek Levernes, członek zarządu HP Europe i szef ABSL, twierdzi, że na obecnym kryzysie branża może ugrać znacznie więcej niż wskutek poprzedniego z lat 2008 – 2009

Z prognoz związku wynika, że obecna wartość sprzedaży branży sięgająca 3,3 miliarda dolarów rocznie przekroczy w ciągu dwóch lat 4,5 miliarda dolarów. Podskoczy także wskaźnik zatrudnienia. W 2013 roku ma on wynosić około 100 tysięcy (obecnie to 75 tysięcy).

Warto wspomnieć, że już w końcówce 2012 roku pojawiły się inwestycje przyśpieszające. Kilka dni temu do Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej weszła spółka Capita, która w centrum IT zatrudni 450 osób. Komentatorzy podkreślają, iż będzie to jej premierowa inwestycja w Europie kontynentalnej (przedsiębiorstwo posiada 20 ośrodków na Wyspach Brytyjskich i w Indiach, gdzie zatrudnionych jest 37 tysięcy osób). Także w Krakowie centrum wsparcia planuje uruchomić firma informatyczna Cisco. Będzie ono obsługiwało klientów z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.  "Rzeczpospolita" twierdzi, że zatrudnienie znajdzie tam 500-700 osób.

Dwa miesiące temu w Łodzi firma Tate & Lyle otworzyła centrum usług wspólnych. Natomiast w styczniu przyszłego roku ruszy rekrutacja pracowników do łódzkiego Centrum Operacyjnego Nordea. Dziennik zaznacza, że na początku 2012 roku powinny pojawić się zapowiedzi kolejnych projektów takich firm jak Bayer, Dolby czy Bank of New York. Ponadto przewiduje intensywny rozwój przedsiębiorstw, które już operują w naszym kraju. Capgemini, które w tym roku zwiększyło liczbę zatrudnionych do 4,5 tysiąca osób, w 2012 roku chce przyjąć przynajmniej 350 kolejnych pracowników.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Rzeczpospolita, rp.pl


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Centra usług dadzą 25 tys. miejsc pracy

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Centra usług dadzą 25 tys. miejsc pracy