Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Czego nie można legalnie wysłać za granicę?

Prawo

rss

Czego nie można legalnie wysłać za granicę?

2019.11.27//  P. Potocki

Chcesz wysłać paczki do Anglii? Zanim zamówisz kuriera, musisz zapoznać się z regulaminem przewoźnika oraz z zasadami obowiązującymi w kraju. Warto bowiem mieć świadomość, że wysyłka paczki do Anglii nie odbędzie się wówczas, jeśli będzie ona zawierała niektóre przedmioty. Sprawdź, co możesz legalnie wysłać za granicę.

 

Wiele osób zastanawia się, jak wysłać paczkę do Anglii, aby ona bez problemów dotarła do adresata. Poza koniecznością spakowania rzeczy w odpowiedni karton, należy spełnić zasady transportowania przedmiotów. Niektóre produkty są zakazane, o czym trzeba pamiętać przygotowując paczki do Anglii.

Paczki do Anglii – tego nie przewieziesz
Jeśli interesuje Cię paczka kurierem do Anglii, w pierwszej kolejności wybierz konkretną firmę transportową. Dokonasz tego m.in. za pośrednictwem firmy EuroPaka.  Dzięki temu łatwiej sprawdzisz, jaki regulamin obowiązuje u konkretnego przewoźnika.

Wysyłka paczki do Anglii nie będzie możliwa, jeśli w przesyłce znajdą się m.in. takie artykuły jak:
 • alkohol,
 • papierosy,
 • wyroby tytoniowe,
 • banderole
 • środki psychoaktywne,
 • narkotyki,
 • materiały pirotechniczne
 • materiały łatwopalne.

Żaden – tym bardziej tani kurier do Anglii – nie podejmie się dostarczenia przesyłki, jeśli w paczce będą znajdować się pieniądze pod każdą postacią (także kart kredytowych).
Zakazane jest również przewożenie:
 • żywych zwierząt,
 • żywych owadów,
 • skór,
 • ludzkich szczątków.

Jeżeli zastanawiasz się, jak wysłać paczkę do Anglii legalnie, zapoznaj się z warunkami konkretnego przewoźnika.

Cena przesyłki do Anglii

Wiesz już, czego nie powinny zawierać paczki do Anglii. Czas poznać koszt wysyłanych przesyłek. Możesz sprawdzić, jak przedstawia się cena przesyłki do Anglii – wystarczy skorzystać z formularza znajdującego np. w serwisie firm pośredniczących w nadawaniu paczek.

Paczka kurierem do Anglii kosztuje nie mniej niż kilkadziesiąt złotych. Wiele zależy od wymiarów oraz wagi przesyłki.

Przykład 1. Interesuje Cię wysyłka paczki do Anglii o wymiarze 25x25x25 cm i wadze 6 kg. Tani kurier do Anglii pobierze kwotę 92,99 zł (GLS). Dla porównania – najdroższa przesyłka standardowa wyniesie 119,99 zł (UPS). Za paczkę ekspresową będzie trzeba zapłacić 359,99 zł (TNT Express).

Przykład 2. Chcesz nadać przesyłki do Anglii o wymiarach 52x34x25 cm i wadze 14 kg. Najniższa cena przesyłki do Anglii wyniesie 96,99 zł (GLS). Najdroższa wysyłka to kwota 134,99 zł (DPD).


Przykład 3. Chcesz wysłać paczkę do UK o wymiarach 104x68x45 cm i wadze 20 kg. Taką przesyłkę przetransportuje tylko jeden przewoźnik, pobierając kwotę 763,99 zł (UPS).

Jak wynika z powyższych przykładów, różnice w cenie nie są znaczące. Czasami więc znacznie lepiej nadać większą przesyłkę zamiast wysyłać kilka mniejszych paczek.

Zanim nadasz paczkę musisz sprawdzić, czy i na jakich zasadach odbierane są przesyłki. Może bowiem okazać się, że niektórzy przewoźnicy określają limity nie tylko na wymiary, ale wagę paczki. Przykładowo, TNT oraz TNT Express przewozi przesyłki o wadze maksymalnie do 30 kg.

Wysyłasz paczki do Anglii? Dobrze je zapakuj

Jeśli chcesz nadać paczki do Anglii, musisz pamiętać o odpowiednim ich zapakowaniu. Najważniejsze jest to, aby:
 • zabezpieczyć przewożone przedmioty,
 • zapakować rzeczy w karton solidny i wytrzymały
 • usunąć zbędne etykiety na kartonie,
 • dokładnie zakleić taśmą opakowanie.
Jeżeli spełnisz powyższe warunki, wówczas możesz mieć pewność, że paczka kurierem do Anglii dotrze w nienaruszonym stanie. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Czego nie można legalnie wysłać za granicę?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

 • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Prawo   »   Czego nie można legalnie wysłać za granicę?