Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro 2012: UEFA łamała prawa konsumentów sprzedając bilety

Finanse

rss

Euro 2012: UEFA łamała prawa konsumentów sprzedając bilety

2012.06.23//  P. Rączka
Tagi: EURO 2012
Wydział Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu Okręgowego w Warszawie orzekł, że 15 zapisów w warunkach sprzedaży biletów na Euro 2012 określonych przez UEFA narusza prawa konsumentów. Pozew w tej sprawie złożyła prezes UOKiK uznając, że aż 25 punktów stosowanych przez UEFA w warunkach określających tryb i zasady sprzedaży biletów na mecze Euro 2012 jest niedozwolonych i naruszają prawa konsumenta.
Niedozwolone są m.in. zapisy wyłączające odpowiedzialność UEFA za nieprzewidziane wydarzenia przyznające UEFA prawo do jednostronnych zmian umowy, a także uznanie właściwości sądu szwajcarskiego do rozstrzygania ewentualnych sporów lub roszczeń konsumentów.

Sąd odniósł się także do punktu wyłączającego odpowiedzialność UEFA za awarie systemu i oprogramowania komputerowego czy opóźnienie w dostarczeniu zakupionych biletów. Zbyt wysoka jest także kara umowna za naruszenie warunków - 5 tys. euro. UEFA żąda również "wszelkich" danych, bez precyzyjnego określenia zakresu tych informacji.

Jeżeli chodzi natomiast o odrzucone wnioski, sąd przyznał, że wydawanie duplikatów mogłoby doprowadzić do prób oszustwa. Oddalony został pozew UOKiK dotyczący warunków wstępu i obecności na meczu określonych w regulaminie stadionu.

Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo na stadionie mogą żądać zwrotu biletu od osoby objętej zakazem stadionowym lub osoby która stwarza zagrożenie. W takich przypadkach prawa konsumenta mogą zostać ograniczone ze względów bezpieczeństwa. Jeśli wyrok się uprawomocni, klauzule uznane przez sąd za niedozwolone, zostaną wpisane do rejestru klauzul zabronionych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Euro 2012: UEFA łamała prawa konsumentów sprzedając bilety

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Euro 2012: UEFA łamała prawa konsumentów sprzedając bilety