Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Gazprom: nie będzie wojny gazowej z Ukrainą

Firma

rss

Gazprom: nie będzie wojny gazowej z Ukrainą

2011.11.20//  D. Pęgiel
Gazprom oznajmił, że zimą 2011/12 nie należy spodziewać się powtórki ze sporu gazowego z Ukrainą. Deklaracja rosyjskiego giganta ma złagodzić obawy o zakłócenie dostaw gazu ziemnego do Europy. - Chciałem zapewnić wszystkich, że nie ma ryzyka powtórki z wydarzeń z lat 2006 i 2009 – oświadczył wiceprezes Gazpromu, Aleksander Miedwiediew w rozmowie ze stacją telewizyjną Vesti 24.
Gazprom: nie będzie wojny gazowej z Ukrainą Gazprom oznajmił...
Gazprom: nie będzie wojny gazowej z Ukrainą ...że nie będzie wojny gazowej...
Gazprom: nie będzie wojny gazowej z Ukrainą ...z Ukrainą

Rosję i Ukrainę obowiązuje wieloletnia umowa na dostawy gazu, ale Kijów domagał się jej renegocjacji. Spór o ceny surowca powodował obawy, że zakłócone zostaną dostawy na Ukrainę, a co za tym idzie - także do Europy. Do takich sytuacji dochodziło zimą 2006 i 2009 roku.
Przeczytaj także: Nord Stream - niemieccy ekolodzy sprzedali się Gazpromowi za 10 mln euro » - Na szczęście mamy teraz dobre kontrakty z Ukrainą, poddane międzynarodowej jurysdykcji. Dotyczy to zarówno kontraktu na dostawy do 2019 roku jak i kontraktu tranzytowego. Wszelkie zobowiązania są tam wyszczególnione – stwierdził wiceprezes Gazpromu.

Kijów liczy na obniżenie ceny rosyjskiego gazu, co pozwoliłoby zredukować deficyt budżetowy bez konieczności podnoszenia stawek za ten surowiec, czego żąda Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Spór w tej sprawie spowodował paraliż rozmów w kwestii przywrócenia wartego 15 miliardów dolarów programu kredytowego dla Ukrainy. Gazowa umowa z Moskwą ma wzmocnić pozycje ukraińskich władz w rozmowach z Funduszem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: onet.pl, Reuters


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Gazprom: nie będzie wojny gazowej z Ukrainą

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Firma   »   Gazprom: nie będzie wojny gazowej z Ukrainą