Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Islamiści przejmą władzę w Egipcie?

Polityka

rss

Islamiści przejmą władzę w Egipcie?

2011.12.04//  D. Pęgiel
Wstępne rezultaty wyborów parlamentarnych w Egipcie wskazują, iż islamiści zwyciężą w pierwszej turze głosowania, która rozpoczęła się w miniony poniedziałek. Biorą w niej udział mieszkańcy dziewięciu prowincji, w tym stołecznego Kairu, największego miasta Afryki. W pozostałych regionach Egiptu głosowanie odbędzie się w kolejnych miesiącach - czytamy na portalu Rt.com.
Wolność i Sprawiedliwość
Wolność i Sprawiedliwość Wolność i Sprawiedliwość
Wolność i Sprawiedliwość

Założona przez Bractwo Muzułmańskie partia Wolność i Sprawiedliwość uzyskała 40% głosów. Komentatorzy podkreślają, iż jest to najlepiej zorganizowany ruch społeczno-religijny w Egipcie. Ponadto 20% wyborców opowiedziało się za islamskim ruchem Al Noor Salafi. Natomiast 15% oddało swój głos na blok ugrupowań liberalnych. Z informacji przekazanych przez komisje wyborcze wynika, że do urn poszło 62% uprawnionych do głosowania.
Przeczytaj także: Bractwo Muzułmańskie zakaże bikini? » Egipskie wybory odbywają się w 27 prowincjach podzielonych na trzy grupy. W każdej z nich głosowanie składa się z dwóch tur. Pierwsza tura do izby niższej trwać będzie do końca stycznia. Natomiast druga - do izby wyższej – potrwa do marca. Komentatorzy zaznaczają, iż wybory mają zakończyć erę 30-letnich rządów Hosniego Mubaraka.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: rt.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Islamiści przejmą władzę w Egipcie?

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Islamiści przejmą władzę w Egipcie?