Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Islamiści przejmą władzę w Egipcie?

Polityka

rss

Islamiści przejmą władzę w Egipcie?

2011.12.04//  D. Pęgiel
Wstępne rezultaty wyborów parlamentarnych w Egipcie wskazują, iż islamiści zwyciężą w pierwszej turze głosowania, która rozpoczęła się w miniony poniedziałek. Biorą w niej udział mieszkańcy dziewięciu prowincji, w tym stołecznego Kairu, największego miasta Afryki. W pozostałych regionach Egiptu głosowanie odbędzie się w kolejnych miesiącach - czytamy na portalu Rt.com.
Wolność i Sprawiedliwość
Wolność i Sprawiedliwość Wolność i Sprawiedliwość
Wolność i Sprawiedliwość

Założona przez Bractwo Muzułmańskie partia Wolność i Sprawiedliwość uzyskała 40% głosów. Komentatorzy podkreślają, iż jest to najlepiej zorganizowany ruch społeczno-religijny w Egipcie. Ponadto 20% wyborców opowiedziało się za islamskim ruchem Al Noor Salafi. Natomiast 15% oddało swój głos na blok ugrupowań liberalnych. Z informacji przekazanych przez komisje wyborcze wynika, że do urn poszło 62% uprawnionych do głosowania.
Przeczytaj także: Bractwo Muzułmańskie zakaże bikini? » Egipskie wybory odbywają się w 27 prowincjach podzielonych na trzy grupy. W każdej z nich głosowanie składa się z dwóch tur. Pierwsza tura do izby niższej trwać będzie do końca stycznia. Natomiast druga - do izby wyższej – potrwa do marca. Komentatorzy zaznaczają, iż wybory mają zakończyć erę 30-letnich rządów Hosniego Mubaraka.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: rt.com


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Islamiści przejmą władzę w Egipcie?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

  • Po zeszłorocznym sukcesie, ASICS wprowadza na rynek nowy, ulepszony NOVABLAST 2 z jeszcze lepszą...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Polityka   »   Islamiści przejmą władzę w Egipcie?