Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Korekta gwałtownego osłabienia złotego

Opinie

rss

Korekta gwałtownego osłabienia złotego

2011.09.23//  Marcin R. Kiepas
Piątkowy poranek przynosi korektę wczorajszego gwałtownego osłabienia złotego. Kurs USD/PLN spadł do 3,3210 zł z 3,3534 zł w czwartek na zamknięciu, natomiast EUR/PLN spadł do 4,4904 zł z 4,5142 zł. Korekta ta koreluje z podobnym odbiciem obserwowanym na EUR/USD, rynku ropy, czy europejskich giełdach. We wszystkich tych przypadkach nie ma gwarancji, że korekta będzie całodzienna. W głównej mierze będzie to zależało od zachowania Wall Street i wypowiedzi nt. kryzysu zadłużenia w Strefie Euro. Te dwa czynniki bowiem zdecydują o nastrojach na rynkach globalnych, pośrednio decydując o sentymencie do złotego.
Przeczytaj także: Pesymizm na polskim rynku walutowym »W piątek Główny Urząd Statystyczny opublikuje dane o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia. W sierpniu oczekiwany jest wzrost sprzedaży o 9,1% R/R i spadek stopy bezrobocia do 11,6% z 11,7%. Uzupełnieniem tych raportów będą wrześniowe dane o koniunkturze konsumenckiej. Żaden z wymienionych raportów nie powinien jednak mieć istotnego wpływu na zachowanie rynku walutowego. Od pewnego czasu inwestorzy ignorują dane z Polski, skupiając się przede wszystkim na impulsach płynących z zagranicy.
Sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN w sposób zdecydowany preferuje scenariusz zakładający kontynuację wzrostów w kolejnych tygodniach. Jedynym argumentem podaży jest w tej chwili rosnące wykupienie. To jednak za mało, żeby powstrzymać zwyżkę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Korekta gwałtownego osłabienia złotego

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Sport

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Korekta gwałtownego osłabienia złotego