Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Spada sprzedaż motorów w Polsce

Finanse

rss

Spada sprzedaż motorów w Polsce

2013.05.04//  P. Rączka
Długa zima i spowolnienie gospodarcze - te dwie rzeczy w głównej mierze wpłynęły na to, że w ostatnich miesiącach spada znacząco liczba klientów kupujących motocykle. W 2012 roku sprzedano 10 proc. mniej nowych i używanych maszyn niż przed rokiem, a pierwszy kwartał tego roku wskazuje na to, że ten rok może być jeszcze gorszy pod tym względem.
Spada sprzedaż motorów w Polsce
Spada sprzedaż motorów w Polsce
Spada sprzedaż motorów w Polsce

W ostatnich dniach na ulicach w całym kraju znów pojawiło się wielu sympatyków jednośladów, aż można odnieść wrażenie, że poruszanie się w ten sposób staje się coraz bardziej popularne. Nie można powiedzieć, że tak nie jest, bowiem co roku wzrastała ilość wydawanych uprawnień do jazdy kategorii "A".

W 2010 r. z z takiego dokumentu mogło się cieszyć 4,5 tys. kobiet i ponad 40 tys. mężczyzn. Rok później było to odpowiednio 6,9 tys. i 53 tys. W zeszłym roku już 8,9 tys. pań i 60,7 tys. panów. Jak pokazują dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców między 2010 a 2012 r. liczba osób, którym udało się zdobyć uprawnienie do kierowania jednośladami o pojemności powyżej 125 cm3, wzrosła o ponad 60 proc., ale z drugiej storny nie widać tego w liczbie nowo zarejestrowanych maszyn.

W I kwartale 2013 roku liczba pierwszych rejestracji tych pojazdów w naszym kraju wyniosła 15,5 tys. sztuk, czyli o 26 proc. mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Spada sprzedaż motorów w Polsce

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale GryDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Spada sprzedaż motorów w Polsce