Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Większość Niemców nie chce pomagać Grecji

Finanse

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

Większość Niemców nie chce pomagać Grecji

2012.02.27//  D. Pęgiel
Z sondażu ośrodka Emnid dla tygodnika "Bild am Sonntag" wynika, że 62% Niemców jest przeciwna przyznaniu bankrutującej Grecji drugiego pakietu ratunkowego, którego wartość wynosi 130 miliardów euro. Na dzisiaj w niemieckim parlamencie zaplanowano głosowanie w tej sprawie. Komentatorzy podkreślają, że Niemcy mają największy udział w pomocy dla Grecji - czytamy na portalu Wprost.pl, który powołuje się na PAP.
Większość Niemców nie chce pomagać Grecji Niemcy...
Większość Niemców nie chce pomagać Grecji ...nie chcą pomagać...
Większość Niemców nie chce pomagać Grecji ...Grecji

Poparcie drugiego pakietu ratunkowego dla Grecji wyraziło 33% ankietowanych Niemców. W poprzednim badaniu, które przeprowadzono we wrześniu, przeciwko pomocy opowiedziało się 53% respondentów; za było 43% badanych. Ponadto w ostatnim sondażu dwie trzecie pytanych stwierdziło, iż bankructwo greckiego państwa jest nieuniknione; przeciwną opinię zaprezentowało 31%.

Ankieta: Czy bankructwo Grecji jest nieuniknione?


Mimo że większość ankietowanych obywateli sceptycznie odnosi się do planu udzielenia pomocy Grecji, rząd zamierza przepchnąć go przez parlament. Komentatorzy zaznaczają, iż koalicja kanclerz Angeli Merkel nie powinna mieć z tym większych problemów, gdyż dysponuje większością (330 miejsc) w 620-osobowym Bundestagu i może liczyć na wsparcie opozycji. Do samodzielnego przyjęcia pakietu ratunkowego niemiecki rząd potrzebuje co najmniej 311 głosów.
Większość Niemców nie chce pomagać Grecji
Większość Niemców nie chce pomagać Grecji
Większość Niemców nie chce pomagać Grecji

Przypomnijmy: pierwszy pakiet pomocowy dla greckiego państwa wynegocjowano w maju 2010 roku; opiewał on na 110 miliardów euro. Na mocy drugiego pakietu ratunkowego uzgodnionego w październiku Grecja ma otrzymać 130 miliardów euro. Ponadto jej dług ma zostać obniżony o prawie 100 miliardów euro (z 350 miliardów euro), jeśli posiadacze greckich obligacji przystaną na poniesienie strat w wysokości 50% ich wartości.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: wprost.pl, PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Większość Niemców nie chce pomagać Grecji

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Większość Niemców nie chce pomagać Grecji