Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bogaci żyją dłużej

Finanse

rss

Bogaci żyją dłużej

2016.01.12//  S. Sikorska
Jakie są korzyści z bycia bogatym? Pewnie każdy potrafi wymienić ich, co najmniej kilka. Można kupić sobie wszystko, czego się zapragnie, nie trzeba oszczędzać ani niczego sobie odmawiać, spełnia się marzenia, ma się większe powodzenie u kobiet (niestety, to prawda), można więcej czasu poświęcać na odpoczynek niż na pracę, ma się wyższą samoocenę… Ale wiecie też o tym, że bogaci dłużej żyją? Może nie jest to do końca sprawiedliwe, jednak amerykańskie Centrum Zwalczania Chorób przyznało, że średnia długość życia zamożnych ludzi przewyższa przeciętny wiek odnotowywany wśród przedstawicieli klasy średniej, a tym bardziej wynik w grupie najuboższych. Co więcej, w przypadku bogaczy średni wiek śmierci od kilku lat wyraźnie rośnie, czego nie widać wśród osób biednych. Potwierdzają to badania the University of Michigan’s Health and Retirement oraz Social Security Administration.
Bogaci żyją dłużej
Bogaci żyją dłużej
Bogaci żyją dłużej

Czy takie fakty mogą zaskakiwać? Raczej nie, bo nie da się ukryć, że w razie jakichkolwiek kłopotów zdrowotnych, bogaci nie muszą czekać aż ubezpieczyciel sfinansuje niezbędne zabiegi i cały proces leczenia. Nieco bardziej zadziwiające jest, że większe tempo wzrostu długości życia obserwowane jest wśród bogatych kobiet, a nie mężczyzn. Być może jest to efekt tego, że panie więcej pieniędzy przeznaczają na regularne i kosztowne zabiegi kosmetyczne oraz zdrowotne, podczas gdy panowie wolą otaczać się luksusowymi przedmiotami. Pewnym jest jednak, że w przypadku chorób, wszyscy zamożni mogą pozwolić sobie na natychmiastowe wizyty u najlepszych i najdroższych specjalistów. W razie potrzeby leczą się w najlepszych klinikach nie tylko w kraju, ale i na świecie. To sprawia, że cieszą się lepszym stanem zdrowia. Na ich dobre samopoczucie wpływa również fakt, że stać ich na wyższej jakości żywność, a przecież dieta to jeden z ważniejszych elementów zdrowego stylu życia.
Bogaci żyją dłużej
Bogaci żyją dłużej
Bogaci żyją dłużej

Poza tym bogatsi częściej decydują się na regularną aktywność fizyczną. Mają osobistych trenerów, instruktorów fitness, bardziej dbają o wygląd, bo zdają sobie sprawę, że ich image to zwykle jeden z elementów sukcesu. Przy okazji troski o wygląd, często automatycznie inwestują w swoje zdrowie. Zresztą, nie da się ukryć, że posiadając odpowiednie zasoby finansowe, zamożni mają po prostu więcej czasu na dbanie o siebie. Rzadziej też przejmują się przyziemnymi sprawami. Mają mniej stresu, a więcej okazji do relaksu i spokojnego snu, co jest nieocenione dla osób troszczących się o swoje zdrowie. Niemniej jednak, warto pamiętać, że bogaci też odczuwają niepokój, bo mimo wszystko martwią się swoimi finansami i przyszłą sytuacją swoich majątków.
Bogaci żyją dłużej
Bogaci żyją dłużej
Bogaci żyją dłużej

Wniosek wydaje się być prosty – jeśli chcemy żyć dłużej, powinniśmy więcej zarabiać. Mimo to trzeba zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że wyścig szczurów i pracoholizm są jeszcze bardziej szkodliwe dla zdrowia niż przynależność do klasy średniej. Wystarczy zmienić kilka nawyków, więcej się ruszać i obserwować sygnały wysyłane przez organizm, a szanse na dożycie późnego wieku też będą spore!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Bogaci żyją dłużej

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale High-Tech

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Bogaci żyją dłużej