Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak dobrze się bawić i nie wydać fortuny?

Finanse

rss

Jak dobrze się bawić i nie wydać fortuny?

2023.06.09//  S. Sikorska
Rozrywka potrzebna jest każdemu z nas. Spędzanie czasu na przyjemnościach jest cenne dla naszego zdrowia psychicznego, dla dobrego samopoczucia, a więc także dla ogólnej kondycji naszego organizmu. Zapominając o przyziemnych problemach i skupiając się na zabawie, możemy naładować baterie i zrzucić z siebie bagaż trosk. Niestety, choć według Fundacji Kronenberga 60% Polaków oszczędza, to tylko 6% rodaków robi to regularnie. W związku z tym, nie każdy może sobie pozwolić na rozrywkę zawsze wtedy, gdy ma na to ochotę. W dodatku nie wszystkich stać na takie przygody, o jakich marzą. Warto jednak poruszyć swoją kreatywność i zastanowić się nad rozrywkami, które możemy sobie zapewnić bez szczególnych wydatków. Oto kilka propozycji.
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki

Wymieniaj się książkami/gazetami/filmami
Nie musisz kupować książek ani ulubionych czasopism, żeby móc je czytać. Jeśli nie mają darmowych wersji w sieci, nie musisz też posuwać się do nielegalnego ściągania. Pamiętaj, że wciąż jeszcze istnieją biblioteki, a przede wszystkim, instytucja zwana „znajomi”. Żaden dobry kumpel nie odmówi Ci przecież udostępnienia książki, jeśli obiecasz, że szybko ją oddasz. W dodatku Ty również możesz zaproponować pożyczenie ciekawego tytułu, który posiadasz. To samo tyczy się płyt DVD. Co więcej, możecie umawiać się na wspólne oglądanie przy smacznych przekąskach. Domowy popcorn, szeroka kanapa i można poczuć się niemal jak w kinie!
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki

Załóż stowarzyszenie lub klub dyskusyjny

Zastanów się, co najbardziej Cię interesuje? A zastanawiałeś się nad tym, ile innych osób ma podobne pasje? Może warto się z nimi spotykać, wymieniać poglądami, doświadczeniami…? Początkowo warto popytać wśród znajomych, ale jeśli nie znajdzie się wystarczająco dużo chętnych, skorzystaj z internetu. Nieważne, czy interesujesz się fotografią, łyżwiarstwem, czy nowoczesnymi technologiami. W grupie zawsze raźniej, więc miło będzie spotkać się, by podyskutować przy piwie o tym, co najbardziej Cię fascynuje.
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki

Poszukaj bezpłatnych atrakcji w swojej okolicy

Pewnie nawet nie interesowałeś się nigdy tym, czy w Twojej okolicy funkcjonuje jakiś dom kultury, stowarzyszenie, klub lub jakakolwiek inna grupa, która zrzesza ludzi ceniących sobie określony typ rozrywki. A warto wiedzieć, że małe ośrodki kultury często organizują seanse filmowe, koncerty, przedstawienia lub wystawy, które albo są bezpłatne, albo bardzo tanie. Koniecznie zrób rozeznanie i dowiedz się, gdzie w okolicy można zasmakować kultury. Podobnie jest ze sportem – większość miejscowości ma swoje kluby amatorskie, w których będziesz mógł spróbować swoich sił.
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki

Naucz się czegoś nowego

Masz czas, szukasz przygód, ale nie masz pieniędzy? Zacznij się uczyć! Zapewne jesteś już w takim wieku, że wspomnienie szkolnego wkuwania nie stanowi żadnej traumy. Nie wszystko będzie bezpłatne, ale np. nauka gry na instrumencie nie powinna być kosztowna. Jeśli dysponujesz instrumentem, możesz poszukać tutoriali w internecie. Języków możesz natomiast uczyć się samodzielnie. Wystarczy tylko dostęp do sieci i dobre chęci. A może odkryjesz w sobie zamiłowanie do gotowania, kiedy w ramach rozrywki zaczniesz samodzielnie szukać dobrych smaków, uzyskiwanych przystępnym kosztem?
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki

Przypomnij sobie gry i zabawy towarzyskie

Pamiętasz czasy zabaw w chowanego, gier w kalambury i w zgadywanki różnego typu? Uwierz, że z tego nigdy się nie wyrasta! Organizowanie spotkań dla znajomych, podczas których wszyscy będziecie świetnie się bawić i zaśmiewać się do łez, przysporzy Ci jeszcze więcej sympatii w Twoim otoczeniu. Opcji jest naprawdę wiele. W dodatku macie do wyboru zarówno te, w które gra się w domu, jak i zabawy podwórkowe. Świetna zabawa, odstresowanie i sentymentalny powrót do młodości gwarantowane!
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki
Niedrogie rozrywki

Niezapomniane wakacje w domu

Większość osób zakłada, że najlepsze wakacje to te spędzone w odległych krajach lub przynajmniej na drugim końcu Polski. Nic bardziej mylnego! Mało kto zna najbliższą okolicę, a najczęściej okazuje się, że w każdym regionie można znaleźć wiele wspaniałych miejsc. Sprawdźcie, jakie ruiny znajdują się w Waszym sąsiedztwie, poznajcie ich historię i zwiedźcie je. Poznajcie leśne trasy najbliżej domu, zajrzyjcie do każdego zaułku pobliskich miast i miasteczek. Wierzcie, że prawdopodobnie zabraknie Wam na to urlopu!
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jak dobrze się bawić i nie wydać fortuny?

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Jak dobrze się bawić i nie wydać fortuny?