Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Lepsze nastroje, mocniejszy złoty

Opinie

rss

Lepsze nastroje, mocniejszy złoty

2010.05.12//  Marcin R. Kiepas
Złoty zyskał w środę na fali poprawy nastrojów na rynkach finansowych. O godzinie 18:20 kurs USD/PLN testował poziom 3,14 zł, tracąc 3,82 gr w stosunku do wczorajszego zamknięcia. Kurs EUR/PLN spadł natomiast o 5,2 gr do 3,9708 zł.

Po wczorajszym nieoczekiwanym powrocie obawa, że przyjęty w weekend przez unijnych ministrów finansów pakiet pomocy dla najsłabszych członków Strefy Euro oraz inne weekendowe decyzje zmierzające do ustabilizowania sytuacji na rynkach finansowych, okażą się nieskutecznym elementem w walce z problemem nadmiernego zadłużenia niektórych członków Strefy Euro, dziś już nie został ślad. Przez cały dzień utrzymywały się dobre nastroje. Pomagały informacje z Hiszpanii o podjęciu działań zmierzających do obniżenia wydatków. Spadały też notowania greckich, hiszpańskich i portugalskich CDS-ów, co prowadziło do spadku awersji do ryzyka i zachęcało do zakupów złotego.
Nie jest wykluczone, że polską walutę mógł również wesprzeć dzisiejszy debiut akcji PZU, prowokując napływ kapitałów zainteresowanych inwestycją w tę spółkę. Ponadto wsparciem mogła być wypowiedź Adama Glapińskiego z Rady Polityki Pieniężnej, że w tym roku konieczne jest zaostrzenie polityki monetarnej w sumie o 50 punktów bazowych, żeby zapobiec presji inflacyjnej.

Umocnienie złotego z pewnością byłoby większe, gdyby nie słabe zachowanie kursu EUR/USD. Pomimo podjętej rano próby, parze tej nie udało się wykorzystać poprawy nastrojów na rynkach finansowych, do odrobienia wczorajszych strat. Ewentualne dalsze osłabienie euro w relacji do dolara będzie ograniczać aprecjację złotego, jaka powinna nastąpić w reakcji na dalszy wzrost apetytu na ryzyko na globalnych rynkach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Lepsze nastroje, mocniejszy złoty

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Lepsze nastroje, mocniejszy złoty