Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Malwersacje finansowe pracownicy banku Pekao S.A.

Finanse

rss

Malwersacje finansowe pracownicy banku Pekao S.A.

2009.12.23//  E. Zumbach
Prokuratura Rejonowa w Suwałkach postawiła jednej z pracownic oddziału Pekao S.A. łącznie 140 zarzutów, dotyczących przywłaszczenia ponad miliona złotych, należących do klientów banku.
Pekao S.A. Pewnie nie o takim środku transportu marzyła...
Pekao S.A. ...pracownica banku Pekao S.A.
Pekao S.A. Pieniądze nieświadomych klientów inwestowała na giełdzie

W toku śledztwa ustalono, iż przestępczy proceder miał miejsce w latach 2003-2007. Pracownica placówki Pekao SA wypłacała środki finansowe zgromadzone na kontach przez zamożną klientelę banku, a następnie inwestowała je w akcje spółek giełdowych, tudzież w funduszach inwestycyjnych.

Ewentualny zysk z inwestycji, oskarżona przekazywała na swój rachunek, a przywłaszczone kwoty wędrowały spowrotem na konta nieświadomych niczego klientów banku. Pracownica oddziału dopuściła się również wyłudzenia kredytów bankowych, przy pomocy sfałszowanych podpisów klientów placówki.

Co ciekawe, sprawa wyszła na jaw w 2007 roku po przeprowadzonej w banku kontroli. Wówczas to oskarżona Dorota S., spodziewając się, że nie zdoła uniknąć odpowiedzialności, sama zgłosiła się do prokuratury. Przyznała się wówczas do przywłaszczenia ok. 200 tys. zł.

Kobieta od wielu lat pracowała w bankowości, z tego ostatnie kilka lat zajmowała jedno z najważniejszych i odpowiedzialnych stanowisk w suwalskim oddziale Pekao SA. Teraz grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Puls Biznesu


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Malwersacje finansowe pracownicy banku Pekao S.A.

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale ExtremeDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Malwersacje finansowe pracownicy banku Pekao S.A.