Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Merkel i Sarkozy za dokapitalizowaniem banków

Finanse

rss

Merkel i Sarkozy za dokapitalizowaniem banków

2011.10.10//  D. Pęgiel
Niemiecka kanclerz i francuski prezydent oznajmili, że do końca października zaprezentują "całościowy pakiet" propozycji rozwiązania aktualnych problemów Unii Europejskiej. Podczas wczorajszego wystąpienia Angela Merkel i Nicolas Sarkozy opowiedzieli się również za dokapitalizowaniem banków i pozostawieniem Grecji w strefie euro.
Angela Merkel
Angela Merkel Angela Merkel
Angela Merkel

Merkel oznajmiła, iż Niemcy i Francja zrobią wszystko, by zapewnić rekapitalizację banków. Jej zdaniem wsparcie banków w strefie euro powinno odbywać się za sprawą jednolitych kryteriów, które zostałby uzgodniony przez Europejski Nadzór Bankowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy. Z kolei Sarkozy zapewnił, iż w tej kwestii stanowiska obu państw nie różnią się.
Przeczytaj także: Trojka krytycznie o programie oszczędnościowym Grecji » Prezydent Francji zaznaczył także, że do końca bieżącego miesiąca Paryż i Berlin przedstawią wizję "trwałego i globalnego" rozwiązania kryzysu zadłużenia. Merkel przyznała, iż założenia te mają mają prowadzić do jeszcze bliższej i zobowiązującej współpracy w sferze polityki finansowej i gospodarczej w strefie euro
Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy Nicolas Sarkozy
Nicolas Sarkozy

Ponadto przywódcy zgodnie zapewnili, że chcą, by Greca pozostała w strefie euro. Podkreślili, iż blisko współpracują z misją ekspertów Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Europejskiego Banku Centralnego i Komisji Europejskiej (tzw. trojką), która zajmuje się oceną realizacji greckiego programu oszczędnościowego.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: PAP


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Merkel i Sarkozy za dokapitalizowaniem banków

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Merkel i Sarkozy za dokapitalizowaniem banków