Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Osłabienie europejskich walut do poziomu ze stycznia 2009 roku

Opinie

rss

Osłabienie europejskich walut do poziomu ze stycznia 2009 roku

2010.03.01//  Marcin R. Kiepas
Osłabienie europejskich walut zepchnęło w poniedziałek kurs EUR/PLN do 3,9228 zł, a GBP/PLN do 4,3119 zł. Ostatnio tak nisko obie pary były notowane w styczniu 2009 roku.

Funta i euro spychały w dół zupełnie inne czynniki. Cieniem na notowaniach brytyjskiej waluty kładły się obawy o wyniki tegorocznych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii (termin nie jest znany, prawdopodobnie odbędą się w maju). Zmniejszająca się różnica pomiędzy prowadzącą w sondażach Partią Konserwatywną a rządzącą Partią Pracy możne oznaczać wyborczy pat na Wyspach. A to utrudni wprowadzenie niezbędnych reform, które pozwoliłby wrócić wciąż przeżywającej kłopoty gospodarce na ścieżkę wzrostu.
Wspólnej walucie w dalszym ciągu szkodziła sprawa Grecji. Przy czym, bardziej był to pretekst, niż faktyczny powód wyprzedaży. Gdyby było inaczej grecki rynek akcji zakończyłby poniedziałkową sesję spadkiem, a nie wzrostem o około 3 proc.

Dzisiejsza przecena GBP/PLN koresponduje z wygenerowanym w poprzednim tygodniu sygnałem sprzedaży, jakim było jej wybicie dołem z półrocznej konsolidacji w przedziale 4,49-4,76 zł. Droga do 4,20 zł jest więc otwarta. Istotne zmiany nie zaszły natomiast na wykresie EUR/PLN. Spadki wpisując się w dominującą tendencję.

Doświadczenia ostatnich miesięcy uczą, że po przekroczeniu ostatniego dołka o kilka groszy, kurs EUR/PLN korygował spadki. Nie jest wykluczone, że bliskość poziomu 3,90 zł stanie się pretekstem do podobnej realizacji zysków. W średnim i długim terminie euro będzie tracić do złotego.

O godzinie 17:50 kurs EUR/PLN testował poziom 3,9306 zł, GBP/PLN 4,3567 zł, a USD/PLN 2,9106 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Osłabienie europejskich walut do poziomu ze stycznia 2009 roku

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Motoryzacja

W dziale High-Tech

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Osłabienie europejskich walut do poziomu ze stycznia 2009 roku