Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara i stabilizację do euro

Opinie

rss

Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara i stabilizację do euro

2010.03.02//  Marcin R. Kiepas
Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara i stabilizację do euro. O godzinie 8:07 amerykańska waluta kosztowała 2,9033 zł, a europejska 3,9236 zł. To odpowiednio o 1,1 gr i 0,2 gr więcej niż wczoraj na zamknięciu.

Nastroje na rynkach globalnych tradycyjnie będą kształtować sentyment do polskiej waluty. Te zaś, przy braku zaplanowanych na dziś istotnych publikacji makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych i czołowych europejskich gospodarek, będą pochodną sytuacji na rynkach akcji. Nie będzie to jedyny czynnik determinujący zachowanie złotego. Równie duży wpływ mogą mieć publikowane o godzinie 10-tej przez Główny Urząd Statystyczny wstępne szacunki dynamiki PKB za IV kwartał 2009 roku. Pod warunkiem jednak, że będą one różnić się prognoz (3 proc.).
Sytuacja techniczna na wykresie USD/PLN, który po grudniowo-styczniowej wzrostowej korekcie konsoliduje się w przedziale 2,88-2,98 zł, wskazuje na możliwość kontynuacji tej konsolidacji w najbliższych dniach. W średnim terminie para ta będzie dalej spadać, wracając przynajmniej do grudniowego dołka w okolicy 2,70 zł.
Wyraźna tendencja spadkowa utrzymuje się od początku lutego na wykresie EUR/PLN. W tym czasie euro potaniało o 18 gr. Jako, że nie ma wiarygodnych sygnałów zmiany charakteru trendu spadkowego, pomimo wyraźnej poprawy sentyment do złotego, to w najbliższym czasie może pojawić się niebezpieczeństwo ruchu korekcyjnego w kierunku poziomu 4 zł. Takie korekty w ostatnich miesiącach występowały zawsze po tym, jak kurs EUR/PLN pokonywał o kilka groszy wcześniejsze dołki.

Złoty w dalszym ciągu zyskuje do funta. Dzisiejszy poranek przynosi spadek GBP/PLN o 1,8 gr do 4,3151 zł. Sytuacja techniczna sugeruje szybki test okolic 4,20 zł, po tym jak w poprzednim tygodniu kurs wybił się dołem z półrocznej konsolidacji 4,49-4,76 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: X-Trade Brokers DM S.A.


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara i stabilizację do euro

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale High-TechDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Opinie   »   Wtorkowy poranek przynosi osłabienie złotego do dolara i stabilizację do euro