Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu

Finanse

rss

Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu

2009.11.23//  E. Zumbach
Pierwsza aukcja nieruchomości w Warszawie, współorganizowana przez firmę doradczą Colliers International, cieszyła się w niedzielny wieczór sporym zainteresowaniem, ale głównie ze strony mediów.
Aukcje nieruchomości Kolejne aukcje mają szansę cieszyć się większym powodzeniem...
Aukcje nieruchomości ...jeśli tylko deweloperzy wezmą pod uwagę preferencje klientów.
Aukcje nieruchomości Wówczas będą oni mogli cieszyć się lepszymi wynikami sprzedaży.

Prawdziwych uczestników aukcji, znalazło się stosunkowo niewielu.
Brak choćby potencjalnych klientów dla wielu zaoferowanych lokali, można tłumaczyć tym, że deweloperzy w znakomitej większości wystawili na sprzedaż nieruchomości o metrażu powyżej 100 m². Tym samym zapowiedzi organizatorów o tym, że ceny wywoławcze mają być wyjątkowo atrakcyjne, były nieco na wyrost.

Zdecydowanie zabrakło lokali o mniejszej powierzchni, na które jest teraz największy popyt. Najlepiej pokazała to licytacja lokalu mieszkalnego na warszawskiej Woli o pow. 53 metrów, którego okazyjną cenę wywoławczą, w związku z dużym zainteresowaniem, zdołano podbić z 256 tyś. zł. do 356 tyś. zł. W sumie tylko 8 lokali na łącznie 27 wystawionych na licytacji nieruchomości, znalazło nowych właścicieli.

W pewnym sensie można mówić o tym, że aukcja odniosła swój zamierzony cel w wymiarze marketingowym. Firmy deweloperskie skorzystały niewątpliwie, dzięki obecności dziennikarzy, z możliwości zareklamowania się. Jeśli jeszcze wezmą sobie do serca faktyczne zapotrzebowanie klientów na tańsze i mniejsze lokale, w przyszłości podobne aukcje mają szanse cieszyć się większym powodzeniem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu

Facebook

Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Euro    Finanse    Firma    Internet    PO    PiS    Podatki    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Rząd    SLD    UE    USA    Wybory   

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale High-Tech

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu