Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu

Finanse

rss

Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu

2009.11.23//  E. Zumbach
Pierwsza aukcja nieruchomości w Warszawie, współorganizowana przez firmę doradczą Colliers International, cieszyła się w niedzielny wieczór sporym zainteresowaniem, ale głównie ze strony mediów.
Aukcje nieruchomości Kolejne aukcje mają szansę cieszyć się większym powodzeniem...
Aukcje nieruchomości ...jeśli tylko deweloperzy wezmą pod uwagę preferencje klientów.
Aukcje nieruchomości Wówczas będą oni mogli cieszyć się lepszymi wynikami sprzedaży.

Prawdziwych uczestników aukcji, znalazło się stosunkowo niewielu.
Brak choćby potencjalnych klientów dla wielu zaoferowanych lokali, można tłumaczyć tym, że deweloperzy w znakomitej większości wystawili na sprzedaż nieruchomości o metrażu powyżej 100 m². Tym samym zapowiedzi organizatorów o tym, że ceny wywoławcze mają być wyjątkowo atrakcyjne, były nieco na wyrost.

Zdecydowanie zabrakło lokali o mniejszej powierzchni, na które jest teraz największy popyt. Najlepiej pokazała to licytacja lokalu mieszkalnego na warszawskiej Woli o pow. 53 metrów, którego okazyjną cenę wywoławczą, w związku z dużym zainteresowaniem, zdołano podbić z 256 tyś. zł. do 356 tyś. zł. W sumie tylko 8 lokali na łącznie 27 wystawionych na licytacji nieruchomości, znalazło nowych właścicieli.

W pewnym sensie można mówić o tym, że aukcja odniosła swój zamierzony cel w wymiarze marketingowym. Firmy deweloperskie skorzystały niewątpliwie, dzięki obecności dziennikarzy, z możliwości zareklamowania się. Jeśli jeszcze wezmą sobie do serca faktyczne zapotrzebowanie klientów na tańsze i mniejsze lokale, w przyszłości podobne aukcje mają szanse cieszyć się większym powodzeniem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamer

Źródło: Gazeta Wyborcza


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale Extreme

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...


Do góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Aukcja nieruchomości w Warszawie bez spektakularnego sukcesu