Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Najbardziej wstydliwe zakupy

Finanse

rss

Najbardziej wstydliwe zakupy

2016.07.16//  S. Sikorska
Teoretycznie, nic, co ludzkie nie jest nam obce. A jednak człowiek wstydzi się przeróżnych spraw i sytuacji. Choć niemal wszyscy lubimy robić zakupy, to wiele osób czuje zażenowanie, kiedy musi nabyć niektóre towary. I pewnie każdy z nas przeżył kiedyś ten stres, gdy zbliżając się do kasy, miał obawy przed dziwnym uśmiechem ekspedientki lub podejrzliwym wzrokiem pozostałych klientów w kolejce. A kupowanie których produktów stawia nas w najbardziej niezręcznych sytuacjach? Można stworzyć całe zestawienie takich rzeczy!
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy

Preparaty na wszy. Nie oszukujmy się – wszy to okropieństwo i przypadłość zdecydowanie wstydliwa, dlatego nikt nie ma ochoty na przyznanie się do tego problemu, nawet jeśli nie dotyczy go bezpośrednio. Kupowanie jakichkolwiek preparatów na zwalczenie wszy jest kłopotliwe i nic się na to nie poradzi. Trzeba to po prostu godnie znieść. Wiele osób nie chce nabywać także preparatów na brodawki oraz hemoroidy, a powody są dokładnie takie same, jak w poprzednim przypadku.
Środki przeciwgrzybiczne. Kupowanie preparatów na zwalczanie grzybicy atakującej organizm - rzeczywiście - nie jest zbyt komfortowe. Podobnie jest, jeśli chodzi o leki przeciwbiegunkowe, przeczyszczające i wszelkie czopki. Problemy zdrowotne nigdy nie powinny być wstydliwe, jednak poproszenie o tego typu medykamenty wielu osobom kojarzy się z wykrzyczeniem, że mają określone dolegliwości zdrowotne, które niekoniecznie są tym, czym chcielibyśmy się dzielić ze światem. W takich sytuacjach czasem warto docenić internet i możliwość korzystania z aptek on-line.
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy

Kosmetyki na łysienie/siwienie. Oczywiście, to jak bardzo kłopotliwe będzie ich nabycie, zależy wyłącznie od nastawienia klienta, który może mieć kompleksy na punkcie problemów z włosami, ale może też przyjmować je jako zjawisko w pełni naturalne. Niemniej jednak, szczególnie w przypadku młodych mężczyzn, kupowanie szamponów czy odżywek na łysienie czy siwienie bywa naprawdę stresujące.
Test ciążowy i artykuły higieniczne dla kobiet. O ile kobietom przychodzi to łatwiej, to mężczyźni rzeczywiście często się tym stresują, choć zwykle – niepotrzebnie. Wiadomo, że nie kupują tych produktów dla siebie, więc teoretycznie, nie powinni w ogóle przywiązywać do tego uwagi. Mimo to znaczna część facetów unika nabywania testów, tamponów czy innych artykułów przeznaczonych wyłącznie dla pań.
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy

Duże ilości alkoholu. Rzadko miewamy kłopot z kupieniem sześciopaku piwa czy 0,5l wódki, jednak przy skali problemu, jakim jest alkoholizm, niektórzy niechętnie kupują większe ilości na duże imprezy. Fakt, poproszenie o 6 butelek mocnego trunku albo o 5 skrzynek piwa może nie świadczyć o nas najlepiej. Można się jednak pocieszać, że ekspedientów nie powinno interesować życie prywatne klienta.
Prezerwatywy, Viagra i inne produkty intymne. Kupowanie kondomów na pewno nie świadczy o nas źle. Wręcz przeciwnie, pokazuje, że jesteśmy odpowiedzialnymi, świadomymi ludźmi. A jednak, część osób wstydzi się poprosić o prezerwatywy, czując się niezręcznie, gdy farmaceuta czy ekspedientka dowiaduje się o jego erotycznych planach. Podobnie jest w przypadku innych środków antykoncepcyjnych lub lubrykantów. Gorzej jest z Viagrą, która dodatkowo świadczy o pewnych problemach łóżkowych.
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy
Wstydliwe zakupy

Na szczęście, z każdej sytuacji można wybrnąć z godnością. Jak najczęściej radzimy sobie z kłopotliwymi zakupami? Z badan wynika, że 22% klientów po prostu obraca zażenowanie w żarty i stara się zakryć wstyd uśmiechem. 21% zachowuje się, jak gdyby nigdy nic, po prostu tłumiąc w sobie nieprzyjemne odczucia, a 18% respondentów rumieni się ze wstydu. 6% chce po prostu jak najszybciej wyjść.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Tragiczna eksplozja w Bejrucie okiem 23 kamerWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Najbardziej wstydliwe zakupy

Facebook

Alkohol    Ankiety    Banki    Bezrobocie    Biznes    Bronisław Komorowski    Chiny    Donald Tusk    Emerytury    Eur    Euro    Finanse    Firma    GPW    Giełda    Giełda Papierów Wartościowych    Gospodarka    Grecja    Handel    Internet    Inwestycje    Jarosław Kaczyński    Kredyty    Kryzys    Niemcy    Nieruchomości    Notowania    Odszkodowanie    PO    PSL    Papierosy    PiS    Pieniądze    Platforma Obywatelska    Podatki    Policja    Polityka    Polska    Praca    Prawo    Prezydent    Przestępstwo    Reklama    Rosja    Rząd    SLD    Sejm    Sądy    UE    USA    USD    Urzędnicy    Ustawa    Waluty    Wielka Brytania    Wybory    Wybory parlamentarne    Wybory prezydenckie    Włochy    Zakaz   

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale High-Tech

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  Biznes, Finanse, Prawo   »   Finanse   »   Najbardziej wstydliwe zakupy